فضای آموزش و پرورش را باید به فضای واقعی تعلیم و تربیت تبدیل کرد

امام جمعه کرمان با بیان اینکه با بیان اینکه معلم باید کانون امید و حرکت بوده و به کانون اخلاص مسلح باشد گفت: فضای آموزش و پرورش را باید به فضای واقعی تعلیم و تربیت تبدیل کرد و افراد شایسته، متعهد و استاد دیده را در آن به کار گرفته شود.

 فضای آموزش و پرورش را باید به فضای واقعی تعلیم و تربیت تبدیل کرد

حجت‌الاسلام‌  والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در آئین تجلیل از معلمان نمونه استان کرمان با تبریک هفته معلم اظهار داشت: معلمان در سنگر تعلیم و تربیت در میدان دفاع از کشور و آرمان‌های انقلاب زحمات زیادی کشیدند که جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه معلم مرکز تعلیم است و باید کانونی باشد تا از آن بهره انسانی برده شود گفت: معلم یک مقام بسیار مهم و موثر است که می‌تواند منشاء خیرات و برکات در آینده جامعه باشد و یا اینکه با گفتار و حرکات خود یک انسان را به سقوط بکشاند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه در گذشته به فردی معلم می‌گفتند که در تمام علوم و فنون فردی مورد توجه باشد بیان کرد: معلم باید به کانون اخلاص مسلح باشد و بداند که هر چه با اخلاص‌تر باشد برای خدا حرکت و قیام کرده است.

وی با بیان اینکه جامعه تعلیم و تربیت باید در زمینه‌های مختلف دارای اخلاص باشد افزود: معلم وظیفه دارد در هر جایی که امر معلمی و تعلیم و تربیت را پذیرفت با اخلاص این کار را انجام بدهد و صرفا برای خدا کار کند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه در کار مخلصانه نباید توقع پاداش و لوح تقدیر داشته باشیم بیان کرد: کار معلم خیلی بیشتر از این مادیات ارزش دارد و با مادیات جبران نمی‌شود از این رو نباید شان و جایگاه معلمی را با مادیات دنیوی مخدوش کرد اگر چه لازم است جامعه وظیفه خود در برابر معلم را انجام بدهد.

وی با بیان اینکه معلم باید کانون امید و حرکت باشد و رفتار و گفتار معلم باید روح امید را به دانش‌آموز منتقل کند و امیدوارانه بر سر کلاس درس حاضر شود افزود: فضای آموزش و پرورش را باید به فضای واقعی تعلیم و تربیت تبدیل کرد و افراد شایسته، متعهد و استاد دیده را در آن به کار بگیرید.


خروج