درس گرفتن از مقاومت خرمشهر کشور را در برابر دشمنان بیمه می‌کند

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با اشاره به اینکه امروز در جبهه‌های مختلفی مورد هجوم هستیم گفت: باید با درس گرفتن از مقاومت خرمشهر در جبهه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و تحریم‌هایی که مورد هجوم هستیم، مقاومت کنیم.

درس گرفتن از مقاومت خرمشهر کشور را در برابر دشمنان بیمه می‌کند

سرهنگ محمدمهدی ابوالحسنی در جلسه شورای هماهنگی دفاع مقدس استان کرمان با محوریت سوم خرداد روز مقاومت، ایثار و پیروزی که در محل سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری برگزار شد اظهار کرد: آزادسازی خرمشهر یکی از پرافتخارترین روزهای تاریخ ایران است.

وی با بیان اینکه حدود هزار رزمنده کرمانی در عملیات بیت‌المقدس مجروح، اسیر و شهید شدند، خاطرنشان کرد: 23 روز تلاش هزاران رزمنده باعث فتح خرمشهر شد و امروز وظیفه ما تلاش برای آن است که این مقاومت بیشتر دیده و شنیده شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با اشاره به اینکه امروز در جبهه‌های مختلفی مورد هجوم هستیم گفت: در این شرایط باید تلاش کنیم تا مردم جامعه به ویژه نسل جوان ما این مقاومت و جانفشانی هزاران جوان این سرزمین را بیشتر بشنوند و بدانند که هم امروز می‌شود در صحنه‌های دیگر مقاومت کرد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های بزرگداشت سوم خرداد روز مقاومت، ایثار و پیروزی از اول تا چهارم خرداد برنامه‌ریزی شده است عنوان کرد: رسانه، دفاع مقدس و مقاومت، روز شهدا و ایثارگران پیروان ولایت، روز مقاومت، ایثار و پیروزی و ولایتمداری و روز دزفول روز مقاومت و پیروزی نامگذاری شده است.

ابوالحسنی تبیین نقش هدایت و فرماندهی الهی ولی‌فقیه، تبیین قدرت وحدت نیروهای مسلح، همسویی با شعار سال، استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی و... راهبرد اصلی برنامه‌های این ایام دانست و افزود: باید با درس گرفتن از مقاومت خرمشهر در جبهه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و تحریم‌هایی که مورد هجوم هستیم، مقاومت کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر مقاومت در وجود ما نهادینه شود، می‌توانیم از آرمان‌های بزرگ انقلاب بیشتر دفاع کنیم بیان کرد: تبیین وحدت و قدرت نیروهای مسلح از دیگر موارد در دستور کار است زیرا در عملیات بیت‌المقدس ارتش و سپاه در کنار هم قرار داشتند.

در این جلسه سردارمحمدرضا حسنی‌سعدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس اظهار داشت: عملیات بیت‌المقدس در چهار مرحله انجام شد و 219 شهید از استان کرمان در عملیات بیت‌المقدس بوده است.

وی با بیان اینکه از 23 نفر آزاده‌ای که کتاب آن تحت عنوان "آن بیست و سه نفر" چاپ شده است 18 نفر آن از استان کرمان بودند در این عملیات اسیر شدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با بیان خاطراتی از عملیات بیت‌المقدس یادآور شد: خرمشهر 19 ماه در تصرف دشمن بود و کارشناسان گفتند اگر ایران خرمشهر را آزاد کند باید استراتژی جنگ در دنیا تغییر کند.

وی به تعداد 6 هزار شهید در 4 مرحله این عملیات از سراسر کشور اشاره کرد و گفت: در این عملیات ثابت شد که خدا با این مردم و کشور است.


خروج