در شرایط جنگ همین مقدار خواب کافی است

با خاک های سنگر بالشتی برای خود درست کرد که پس از ۴۸ ساعت تنها یک ربع بخوابد؛ به او گفتند این مقدار کم است! گفت در شرایط جنگ همین مقدار خواب کافی است.

در شرایط جنگ همین مقدار خواب کافی است

سردار محمدرضا حسنی سعدی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، امروز(۲۱ اسفند)در نشست شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به فرا رسیدن بیست و دوم اسفند، روز بزرگداشت شهدا بر ضرورت معرفی بیش از پیش این روز و انجام فعالیت هایی که منجر به شناساندن این مناسبت شود، تأکید کرد.

 

وی افزود: نتیجه نظرسنجی در ۵ سال اخیر نشان می دهد اطلاع از این مناسبت توسط ۵ درصد جامعه آماری در سال اول، به ۲۵ درصد در سال ۹۶ رسیده لذا باید الگوها و قهرمانانی چون شهدا و خانواده ایشان را به جامعه معرفی و برای بزرگداشت ایشان تلاش کرد.

 

حسنی سعدی گزارش داد: چند سال پیش مسابقه کتابخوانی به همت اداره کل حفظ آثار از کتاب «نخل سوخته» زندگی و خاطرات شهید حسین یوسف اللهی برگزار و در یک مقطع این کتاب ۳۵ هزار جلد تجدید چاپ و با اقبال خوب جامعه مواجه شد که بر این اساس پیشنهاد می شود مسابقه کتابخوانی را با کتاب شهید حاج یونس زنگی آبادی برگزار کنیم که از چند جهت اثرگذار است؛ هم در فرهنگ عمومی جامعه، هم در شناساندن روزبزرگداشت شهدا و هم معرفی الگوها.

 

وی با اشاره به عظمت جایگاه سردار شهید حاج یونس زنگی آبادی اظهار داشت: او کسی است که حاج قاسم{سردارسلیمانی} گفته بود اگر شهید شدم، حاج یونس فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله خواهد بود؛ یا وقتی در خط مقدم بود حاج قاسم می گفت احساس می کردم یک لشکر در خط است.

 

این مسئول با افزودن این مطلب که حاج یونس کسی است که با خاک های سنگر بالشتی برای خود درست کرد که پس از ۴۸ ساعت تنها یک ربع بخوابد و وقتی به او گفتند این مقدار کم است گفت در شرایط جنگ همین مقدار خواب کافی است! گفت: حاج یونس وقتی با لودر سنگر می زد خشابی بر روی بازوی او نشست و در حالیکه خون بر بدن و لباسش جاری بود اما سنگر را تا آخر زد و از پشت لودر پایین نیامد.

 

در ادامه این نشست سرهنگ پاسدار سعید کاظمی، معاون هماهنگ کننده سپاه ثارالله استان کرمان هم با ارائه گزارشی مختصر بیان کرد: کرمان تنها استانی است که موفق به برگزاری دومین کنگره شهدای خود شده؛ کنگره ای که بازخوردهای بسیار خوبی در کشور داشت.

 

 

وی هدف اصلی از برگزاری کنگره را ترویج فرهنگ، سیره و اخلاق شهدا در جامعه چه در زندگی افراد و چه در ساختار مدیریتی و اجتماعی دانست و با اشاره به اینکه مساجد همکاری بسیار خوبی در این کنگره داشتند؛ تصریح کرد: تلاش کردیم در جنگ فرهنگی و تهاجم اقتصادی، مسجد به عنوان سنگر قرار بگیرد و در جریان برگزاری ویژه برنامه پیوند فاطمی  فقط در شهر کرمان ۱۰ مسجد میزبان این برنامه بود.


خروج