مسئول امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کرمان:

سیرجان، میزبان مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن/ رقابت بیش از ۸۰۰ فعال قرآنی در استان کرمان

حجت الاسلام یعقوبی جزییات برگزاری مرحله استانی چهل ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم را اعلام کرد.

سیرجان، میزبان مرحله استانی مسابقات سراسری قرآن/ رقابت بیش از ۸۰۰ فعال قرآنی در استان کرمان

حجت الاسلام «مختار یعقوبی» با تشریح برنامه های برگزاری چهل ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اظهار داشت: مرحله شهرستانی مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف در سراسر کشور طی خرداد ماه امسال برگزارشد و در استان کرمان امسال این مسابقات با شرکت ۸۲۶ نفر برگزارشد.

 

 

مسئول امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کرمان با اشاره به اینکه این مسابقات ویژه رده سنی بزرگسال بالای ۱۸ سال در ۱۰ رشته آوایی برگزارشد،  افزود: پس از رقابت های مرحله شهرستانی ۳۵۳ نفر مجوز حضور در رقابت های مرحله استانی را کسب کردند.

 

 

وی از شروع مرحله استانی این دوره از مسابقات در روزهای( ۲۵ و ۲۶ تیر) به میزبانی شهرستان سیرجان خبر داد و گفت: در مرحله  استانی، رقابت ها از حساسیت بالایی برخورد است و خروجی این مسابقات معرفی نمایندگان استان برای حضور در رقابت های کشوری است.

 

 

حجت الاسلام یعقوبی همچنین به برگزاری مسابقات رشته های معارفی از (۲۰ تیر) در شهرکرمان اشاره کرد و گفت: مرحله استانی مسابقات رشته های معارفی به صورت کتبی با حضور ۷۰ نفر در محل مهدیه حضرت امام خامنه ای اداره اوقاف شهرستان کرمان برگزار می شود.

 

 

وی تصریح کرد: سازمان اوقاف تنها مرجع رسمی برگزار کننده مسابقات قرآن کریم در کشور است که هر ساله مسابقات قرآن کریم در مراحل شهرستانی، استانی و کشوری را برگزار می کند و در نهایت با برگزاری مسابقات بین المللی، ترویج فعالیت های قرآنی را در دستور برنامه های قرآنی خود دارد.

 

 

مسئول امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان گفت: این سازمان با همکاری اداره آموزش و پرورش مسابقات قرآنی دانش آموزی را به صورت مشترک برگزار می کند که در همین راستا سی و هشتمین دوره این مسابقات امسال نیز در استان برگزار می شود.

 

پایان پیام/


خروج