بسیاری از مشکلات جامعه به‌دلیل مهجور ماندن قرآن است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان گفت: اگر به وظایفمان نسبت به قرآن عمل کنیم جامعه قرآنی خواهیم داشت و بسیاری از مشکلات ما به‌دلیل مهجور ماندن قرآن است.

بسیاری از مشکلات جامعه به‌دلیل مهجور ماندن قرآن است

حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی در محفل انس با قرآن در بقعه امامزاده فقیه‌الدین بزنجان اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی که امام خمینی (ره) به یادگار گذاشت این محافل باشکوه برگزار می‌شود که قبلاً این‌گونه نبود و قرآن به‌واسطه انقلاب شکوفا شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با بیان اینکه امام به کمک مردم انقلاب را به ثمر رساند، بیان کرد: هزینه‌های مادی و معنوی زیادی را دادیم تا انقلاب به ثمر نشست و این انقلاب در جهان تأثیرگذار است و ابرقدرت‌ها را به‌زانو درآورده است.

وی گفت: طبق نظر کارشناسان جهان از هفت تا 20 سال آینده قدرت آمریکا افول می‌کند و امروز آمریکا قدرتی ندارد و خیلی از کشورها از جمله ایران مقابلش ایستاده است و این تحریم‌ها و معامله قرن به خاطر افول آمریکا است.

تدینی با بیان اینکه جامعه ما نسبت به گذشته انقلابی‌تر و قرآنی‌تر هستند، عنوان کرد: وظیفه‌هایی نسبت به قرآن داریم که باید به آن‌ها عمل کنیم تا قرآن مهجور نشود و به فراگیری قرآن بپردازیم و دغدغه داشته باشیم که به فرزندانمان قرآن را آموزش دهیم.

وی با تأکید بر اینکه باید در منبرها تفسیر قرآن گفته و در حفظ قرآن تلاش شود، افزود: ما اگر به وظایفمان نسبت به قرآن عمل کنیم جامعه قرآنی خواهیم داشت و بسیاری از مشکلات ما به خاطر مهجور ماندن قرآن است.

مدیرکل اوقاف استان کرمان خاطرنشان کرد: تمام تلاشمان این است که از ظرفیت املاکی موقوفات با حضور سرمایه‌گذار خصوصی استفاده کنیم تا به‌صورت مشارکتی قسمتی از موقوفات که فعال نیست را فعال کنیم و به رونق تولید به‌خصوص دانش‌بنیان‌ها کمک شود.

 

تدینی گفت: در تهران به‌صورت ویژه‌ برنامه‌ریزی برای رونق تولید می‌شود و تقسیم‌بندی در سطح استان‌ها بر اساس ظرفیت‌هایی که دارند، صورت می‌گیرد.


خروج