مدیریت امام خمینی (ره) برای خدا بود

امام جمعه جیرفت گفت: درسی که از مدیریت امام راحل باید بگیریم این است که برای خدا کار کنیم و اگر اینگونه باشیم اقتدار و محبوبیت خواهیم داشت.

مدیریت امام خمینی (ره) برای خدا بود

حجت‌الاسلام رضا سعادت‌فر امروز در آیین گرامیداشت سی‌امین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در دانشگاه جیرفت اظهار داشت: مدیریت امام راحل با تمام مدیریت‌های دنیا متفاوت است و مهمترین وجه امتیاز ایشان بر سایر مدیریت‌ها این است که امام بر قلوب مردم و نه بر اجساد حاکمیت داشتند.

وی با بیان اینکه غالب مدیریت‌های دنیوی اطاعت‌پذیری حول محور جلب منفعت و دفع ضرر هستند، عنوان کرد: اما افرادی که در صف امام بودند هزینه هم در این راه می‌دادند و دنبال منفعت دنیوی نبودند.

امام جمعه جیرفت افزود: نکته دیگر در مدیریت حضرت امام خمینی (ره) اقتدار است، در دوران دفاع مقدس تمام دنیا پشت سر صدام ایستادند اما نتوانستند یک وجب از خاک کشور را بگیرند و این نشان از مدیریت مقتدرانه رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران دارد، مقتدرانه در مقابل دنیا ایستاد تا منافع ملی را حفظ کند.

سعادت‌فر با بیان اینکه امروز پاشنه آشیل مدیریت ما ضعف در این دو مدیریت است، تصریح کرد: اگر مدیران ما توانستند مقتدرانه بر دل‌ها مدیریت کنند این مدیریت الهی و امامی است و هر کدام که نباشد، مدیریت مادی است.

 

امام جمعه جیرفت خاطرنشان کرد: درسی که از مدیریت امام راحل باید بگیریم این است که برای خدا کار کنیم که اگر اینگونه باشیم اقتدار و محبوبیت خواهیم داشت.


خروج