سیزده آبان هرسال یاد آور سه حادثه مهم و تاثیرگذار در تاریخ انقلاب اسلامی است

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان ، حسین انجم شعاع دردومین جلسه ستاد بزرگداشت یوم ا... 13ابان اظهار داشت: 13 آبان هر سال یاد آور سه حادثه مهم و تاثیرگذار در تاریخ انقلاب اسلامی است. وی گفت:13 آبان سالروز تبعید حضرت امام خمینی(ره) به ترکیه توسط ایادی رژیم پهلوی در سال 1343 ، کشتار دانش آموزان در مقابل دانشگاه تهران در سال 1357 توسط رژیم ددمنش پهلوی و سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بدست دانشجویان پیرو خط امام است که حضرت امام خمینی (ره) از آن بعنوان انقلاب دوم و مهمتر از انقلاب اول یاد کردند .

سیزده آبان هرسال یاد آور سه حادثه مهم و تاثیرگذار در تاریخ انقلاب اسلامی است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به حماسه عظیم اربعین گفت: مبارزه با استکبار هم درس عاشوراست، نفی پذیرش سلطه و مبارزه با ظلم درس مکتب اسلام است و این نشان دهنده این هست که مبارزه با استکبار جهانی یک بحث اعتقادی هم هست.

وی ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) فرمودند ما سازش نمی کنیم، به این دلیل است که اسلام و مردم این اجازه را به ما نمیدهند، سازش کردن پشت به اسلام کردن است.

رئیس ستاد بزرگداشت یوم الله 13 آبان در بخش دیگری از سخنان خود تکریم و تجلیل از شهدای دانش آموز و دانشجو و همچنین توجه به افکار عمومی و اقدام عملی نسبت به منویات ولی امر مسلمین حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی ) و همچنین تقویت روحیه استکبار ستیزی و تبیین ضرورت توجه دائم به توطئه های استکبار علیه انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران اسلامی را از جمله اهداف برگزاری مراسم یوم ا... 13 آبان دانست.

وی افزود: «استکبارستیزی و مقاومت اسلامی سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا»، شعار مراسم یوم الله 13 آبان امسال است و این شعار نشان دهنده افول قدرت آمریکاست کما اینکه تحلیلگران و حتی سیاستمداران آمریکایی نیز اذعان دارند که قدرت آمریکا نسبت به ده سال و حتی نسبت به سالهای قبل کمتر شده چرا که اگر قبلا کسی هواپیمای آمریکا را مورد اصابت موشک قرار میداد حتماً امریکا به آن کشور حمله می کرد اما اکنون قدرت و اراده این کار را ندارد.

انجم شعاع اظهار داشت : با توجه به  شرایط حساس منطقه و جنگ افروزی  سران استکبار و در رأس آنان آمریکای جنایتکار، مراسم یوم الله 13 آبان با شکوه هرچه تمام و با حضور اقشار مختلف مردم ، مسئولین ، خانواده های معظم شهداء ، دانش آموزان عزیز و دانشجویان فهیم، اصناف و بازاریان ، نیروهای مسلح برگزار خواهد شد.


خروج