1398/07/28
حجت‌الاسلام رفیعی:

مسئولان زمانی را در هفته برای برطرف کردن مشکلات مردم اختصاص دهند

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه مسئولان زمانی را در هفته برای برطرف کردن مشکلات مردم اختصاص دهند گفت: چه عیبی دارد که یک مسئول مانند شهردار لااقل هفته‌ای یک روز خود را برای برطرف کردن مشکلات مردم اختصاص دهد و مشکلات آنها را شخصا پیگیری کند.

مسئولان زمانی را در هفته برای برطرف کردن مشکلات مردم اختصاص دهند

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی محمدی شامگاه پنجشنبه در مهدیه سیرجان در جمع عزادارن حسینی با تبیین واقعه عاشورا اظهار داشت: خداوند در سوره توبه قرآن کریم وضعیت منافقین را تشریح می‌کند و در آیه 54 سوره توبه می‌فرماید به سه دلیل دعای منافق را قبول نمی‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه مسئولان باید بین مردم بوده و از نفاق در جامعه پرهیز کنند گفت: چه عیبی دارد که یک مسئول مانند شهردار لااقل هفته‌ای یک روز خود را برای برطرف کردن مشکلات مردم اختصاص دهد و مشکلات آنها را شخصا پیگیری کند.

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: فرعون 400 سال ادعای خدایی داشت اما وقتی حضرت موسی(ع) یک بار به خدا گفتند جان او را بگیر خدا فرمود فرعون دو ویژگی دارد که من به او عمر و سلامتی دادم و آن دو ویژگی خوش اخلاقی و دیگری بین مردم بودن است.

وی مسئولان را به خوش‌اخلاقی با مردم دعوت کرد و افزود: اخلاص یعنی کار برای خدا و دلیل اصلی ماندگاری نام امام حسین(ع)، اخلاص امام حسین(ع) است، تمام کارهای حسین(ع) فقط برای خدا بود.

رفیعی با بیان اینکه دزدی کردن، پارتی بازی کردن و اختلاس کردن شایسته یک مسئول جامعه اسلامی نیست تاکید کرد: امام حسین‌(ع) در قتلگاه فرمود خدایا این مصیبت برای من آسان است چون برای توست، حال چگونه است که یک مسئول دم از امام حسین(ع) می‌زند اما در عمل پارتی بازی و اختلاس می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه در بین مردم بودن و با مردم بودن را در دستور کار خود قرار دهید تصریح کرد: مدیران در حکومت اسلامی باید کاملا در خدمت مردم بوده و خود را خادم ملت بدانند.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه با بیان اینکه در واقعه عاشورا مردم سه دسته‌اند کسانی که کوتاهی کردند، عده‌ای به امام حسین‌(ع) کاملا پشت کردند اما دسته سوم ملحقین به امام حسین(ع) هستند گفت: کار برای کسانی که با اهل بیت(ع) هستند بسیار ارزشمند است با آدم هایی باشید که کار خوب انجام می‌دهند چرا که این کار خوب باعث می‌شود هر روز به بالاتر می‌روند.

به گزارش تسنیم مراسم عزاداری در مهدیه سیرجان که به مناسبت ایام اربعین سرور و سالار شهیدان در حال برگزاری است با مداحی مداحان اهل بیت‌(ع) و عزدارای و سینه‌زنی هیئات مذهبی همراه است.

 

به نقل از خبرگزاری تسنیم


خروج