نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

ائمه جمعه موظف به دفاع از حقوق و معیشت مردم هستند

نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: ائمه جمعه موظف هستند از حقوق مردم دفاع و به معیشت مردم توجه کنند.

ائمه جمعه موظف به دفاع از حقوق و معیشت مردم هستند

حجت الاسلام «حسن علیدادی سلیمانی»  در همایش ائمه جمعه استان کرمان ضمن تبریک ماه ذیحجه اظهار داشت: امیدواریم حجاج در کمال سلامت اعمال حج را انجام داده و به کشور بازگردند.

 نماینده ولی فقیه در استان کرمان ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (ع) افزود: مدتی است ذهن خود را متمرکز کردیم که کدام مطلب با کار ما بیشتر رقم می خورد با تمام پیچیدگی ها و توقعاتی که جامعه از امام جمعه دارد.

 وی گفت: به هر دلیل وقتی کسی در سمت امام جمعه در شهرستان و شهر حضور پیدا می کند، گروه های مختلف توقعاتی دارند که با توجه به آنها، ایراداتی هم دارند.

 علیدادی گفت: یکی از خوبی های کار روحانی و امامت جمعه این است رابطه با مردم مستقیم است و وظیفه ما است که تشخیص دهیم چه خواسته هایی منطقی و کدام نیست.

 نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: در بین انبیای الهی، پیغمبری که بیشترین رنج و زحمت را متحمل شد و شرایط سخت تری داشت رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله بود.

وی با اشاره به اینکه در مقابل حضرت موسی سه جریان فتنه «سیاسی، فرهنگی و اقتصادی» قد علم کردند، افزود: سمبل فتنه سیاسی در زمان حضرت موسی، فرعون، فتنه فرهنگی سامری و فتنه اقتصادی قارون بود؛ در جامعه و دنیای امروز که نگاه می کنیم سه فتنه به طور جدی خود را نشان می دهند و ما در ماموریت ها در خصوص هر سه فتنه موظف به مراقبت و هوشیاری و بصیرت هستیم.

 وی با تاکید بر اینکه ما موظف هستیم از حقوق مردم دفاع و به معیشت مردم توجه کنیم، افزود: باید با تدبیر، صبر و استقامت از این فتنه های زمانه خود عبور کرد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه حضرت موسی علیه السلام با سه توصیه به قوم خود توانست از این فتنه ها عبور کند، افزود: «تکیه بر خداوند»، «صبر و استقامت» و «رعایت تقوای الهی» سه عنصر موفقیت حضرت موسی بر فتنه‌ها است.

 به گفته وی، کمک خواستن از خداوند ریشه در اعتقادات دارد و در همه عملیات ما تاثیر می گذارد؛ کمک و استعانت از پروردگار را در همیشه در دستور کار داشته باشیم چرا که ماموریت امام جمعه، یک ماموریت معنوی است و در بعد معنویت باید به طور پررنگ عمل کند.

 حجت الاسلام علیدادی سلیمانی در نکته دوم به صبر و استقامت و پایداری اشاره کرد و افزود: ما باید با حوصله و ایستادگی لازم را داشته تا به نتیجه برسیم که خود یک بحث کاملا" اخلاقی است؛ اگر بخواهیم یک جریان فرهنگی را رقم بزنیم باید متخلص به این ویژگی ها باشیم.

 وی توصیه کرد: که سومین شرط موفقیت حضرت موسی رعایت تقوای الهی بود که باید در تمامی صحنه‌های زندگی در دستور کار ائمه جمعه قرار گیرد.

 امام جمعه کرمان گفت: در مدیریت جدید در شورای سیاست گزاری، مقرر شده است که نشست ها منظم و با برنامه و جهت دار باشد لذا تلاش می کنیم که وقت و زمان جلسات، ضایع نشود.

 وی در خصوص شوراهای فرهنگ عمومی گفت: شوراهایی هستند که از نظر شکل، وزن قابل توجهی دارند و همه تصمیم گیران در شورا حضور دارند و اینکه مجموعه مصوباتی را می گذرانند که گاهی اوقات مصوبات یک مصوبه خوبی است اما ضوابط و بخشی از پشتوانه آن مصوبات، نیاز به پیگیری شورای فرهنگ عمومی دارد.

 همچنین حجت الاسلام «محمد قاسمی زاده» مدیر نمایندگی دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان کرمان هم گفت: جلسه امروز با هدف برنامه ریزی برای گرامیداشت اعیاد سعید «قربان و غدیر» و همچنین ورود به ایام محرم برگزار شده است.

 وی افزود: برای صرفه جویی از بعضی موضوعات، سیاست‌ها و برنامه‌هایی که در نهاد باید پیگیری شود مورد بررسی قرار می گیرد.

 وی گفت: هر امام جمعه اولویت بندی باید انجام دهد و براساس هر اولویت طرح و برنامه و ایده ارائه دهد و نقش قرارگاه برای دفتر امام جمعه این است اگر در این راستا حرکت کند، یک برنامه مستمر و ادامه داری است.

 

به نقل از خبرگزاری شبستان


خروج