امام جمعه کرمان:

استفاده از ظرفیت هنر در تبیین واقعه غدیر در جامعه بسیار موثر است

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه باید کیفیت برگزاری برنامه‌های دهه امامت و ولایت به‌گونه‌ای باشد که مردم حض معنوی از مراسم این دهه را ببرند گفت: استفاده از ظرفیت هنر در تبیین واقعه غدیر در جامعه بسیار موثر است.

 استفاده از ظرفیت هنر در تبیین واقعه غدیر در جامعه بسیار موثر است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی صبح امروز در جلسه بنیاد بین‌المللی غدیر استان کرمان اظهار داشت: شاهد همراهی، همدلی، وحدت و برنامه‌های خوبی برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم غدیر و دهه امامت و ولایت در کرمان هستیم.

وی با اشاره به اینکه در کنار کمیت برنامه‌های این ایام، کیفیت برنامه‌های غدیر باید بالا بوده و تمام اقشار جامعه را در بر بگیرد گفت: برنامه‌های دهه ولایت و امامت باید باشکوه ویژه برگزار شود.

 نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه باید کیفیت برگزاری برنامه‌های دهه امامت و ولایت به‌گونه‌ای باشد که مردم حض معنوی از مراسم این دهه را ببرند افزود: از ظرفیت هنر در تبیین واقعه غدیر در جامعه استفاده شود چرا که استفاده از این ظرفیت بسیار موثر است.

جشن محوری غدیر در امامزاده محمد(ع) کرمان برگزار می‌شود

در این جلسه حجت‌الاسلام رسول الله‌وردی مسئول کمیته مردمی بنیاد بین‌المللی غدیر استان کرمان با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده این کمیته در دهه ولایت و امامت در کرمان اظهار داشت: 30 ایستگاه صلواتی متحدالشکل توسط هیئت‌های مذهبی شهر کرمان از سه روز قبل از عید غدیر در سطح شهر کرمان راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود 45 هیئت مذهبی شهر کرمان عضو کمیته مردمی بنیاد بین‌المللی غدیر استان کرمان هستند گفت: این هیئت‌های مذهبی در این ایام تبلیغات محیطی در رابطه با عید غدیر در سراسر شهر کرمان دارند و جشن محوری غدیر در امامزاده محمد(ع) کرمان در شام عید غدیر برگزار می‌شود.

مسئول کمیته مردمی بنیاد بین‌المللی غدیر استان کرمان با اشاره به اینکه موکب بزرگ غدیر در میدان شورای شهر کرمان راه‌اندازی می‌شود عنوان کرد: این موکب شامل هفت بخش درمانی، فرهنگی، کودکان، پرسمان دینی، شهدا، اطعام و توزیع شربت و شیرینی است که توسط هیئت‌های مذهبی برگزار می‌شود.

محمدعلی جوشایی معاون فرهنگی شهرداری کرمان در این جلسه با اشاره به اینکه در دهه ولایت و امامت حدود هزار و 400 متر مربع فضای تبلیغاتی برای غدیر فضاسازی می‌شود گفت: فضای پارک‌ها و بوستان‌ها برای برگزاری جشن‌های مردمی غدیر در سطح شهر کرمان در اختیار مجموعه‌های مذهبی گذاشته می‌شود.

 

به نقل از خبرگزاری تسنیم


خروج