نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری:

راه علاج مشکلات امروز کشور در دست بیگانگان نیست

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اگر خللی در سیاست، معیشت، اقتصاد و جامعه ماست علاج آن در پیروی از اهل‌بیت(ع) است گفت: سیاستمدارانی که چشم و دلشان متوجه بیگانه است بدانند برای این ملت راه نجاتی در دست بیگانه نیست.

راه علاج مشکلات امروز کشور در دست بیگانگان نیست

حجت‌الاسلام‌والمسلمین امان‌الله علیمرادی شامگاه پنجشنبه در ویژه برنامه شهادت امام جواد(ع) در مسجد حضرت جوادالائمه(ع) روستای ده‌زیار کرمان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران هر چه دارد به برکت وجود رهبری فقیه و خون مقدس شهداست اظهار داشت: خداوند نعمت‌های فراوانی چون ولایت و محبت اهل‌بیت(ع) و نظام جمهوری اسلامی به ملت داده است.

وی با بیان اینکه مشابه چنین مجالسی در هیچ جای دنیا برگزار نمی‌شود که پیر، جوان و کودک با هم و در کنار هم با عشق در آن شرکت کرده و برای برگزاری آن تلاش کنند افزود: افتخار ملت ما این است که شاگرد مکتب اهل‌بیت(ع) هستند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه هر ملتی خصوصیات و ویژگی‌هایی دارند که آن را از دیگر ملت‌ها متمایز می‌کند گفت: مهمترین ویژگی و خصوصیت مردم ما این است که به لحاظ علمی و معرفتی خود را شاگرد مکتب اهل‌بیت(ع) می‌دانند.  

وی با بیان اینکه تنها راه اصلاح مشکلات جامعه ما در ابعاد مختلف در پیروی از مکتب اهل‌بیت(ع) است تصریح کرد: دشمنان می‌خواهند این خصوصیت را از ما بگیرند و مردم ما بدانند که اگر خللی در سیاست، معیشت، اقتصاد و جامعه ما هست علاج آن در پیروی از اهل‌بیت(ع) است.

علیمرادی با اشاره به اینکه اگر برخی از سیاستمداران ما مبتلا به فساد هستند و چشم و دلشان متوجه بیگانه است بدانند تنها راه سعادت و نجات ما در دنیا و آخرت در پیروی از اهل‌بیت(ع) است افزود: برای این ملت راه نجاتی در دست بیگانه نیست.

وی با بیان اینکه امام جواد(ع) سه خصلت مهم را برای مومنان بیان می‌کنند گفت: مومن توفیق را از جانب خداوند می‌داند، از درون خود را موعظه کرده و به خود پند و اندرز می‌دهد و به حرف حق و سخنان و پند و اندرزر خیرخواهان گوش می‌کند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در طول تاریخ پیامبران، ائمه و بزرگان دین موفقیت‌های خود را از جانب خدا می‌دانستند یادآور شد: امام بزرگوار ما هی‌چگاه به زبان نیاورد که من تبعید شدم، من مبارزه و انقلاب کردم و حق دارم که رهبر انقلاب باشم و انقلاب اسلامی را ودیعه و امانت الهی می‌دانستند.

وی با بیان اینکه در جریان دفاع مقدس هم زمانی که رزمندگان ما توانستند خرمشهر را فتح کنند امام(ره) فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد افزود: امروز هم مقام معظم رهبری موفقیت‌ها و استقلال نظام در ابعاد مختلف را همه نتیجه توفیقات الهی می‌دانند.

علیمرادی با اشاره به اینکه مسئولان نظام اسلامی باید جایگاه و موقعیت خود را امانت الهی و فرصتی برای خدمتگذاری به مردم بدانند گفت: امام علی(ع) به یکی از فرمانداران خود فرمودند «پست و مقام طعمه نیست بلکه امانتی در دستان مسئولان و فرصتی برای خدمت به مردم است».

وی با بیان اینکه ویژگی دیگر مومن این است که از درون با خود خلوت کرده و معایب و ایرادات خود را ببیند افزود: انسان پیوسته در معرض لغزش، گناه و معصیت است و از این رو باید همواره خود را محاسبه کرده و مراقب خود باشد.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه هر انسانی نیاز به مراقبت دارد چون که کمینگاه خطر فراوان است گفت: مواد مخدر، مفاسد اخلاقی و هزاران مشکل و معضل دیگر در کمین جوانان ماست و باید با خود مراقبتی از این خطرات به سلامت عبور کنند.  

وی با بیان اینکه سومین خصلت انسان مومن در این حدیث امام جواد(ع) گوش دادن به سخنان خیرخواهانه است خاطرنشان کرد: در چند ساله اخیر برخی لجبازی کرده، حرف حق و سخن ناصحان را گوش نداده و در برابر فتنه فتنه‌گران به درستی عمل نکردند و در نتیجه برای کشور مشکلات و حاشیه‌هایی ایجاد شد.

به گزارش تسنیم ویژه برنامه شهادت امام جواد(ع) روستای ده‌زیار که به همت هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل(ع) روستای ده‌زیار برگزار شد با برنامه‌های متنوع فرهنگی مذهبی و مداحی مداح اهل‌بیت(ع) مجتبی رمضانی از مداحان برجسته کشوری و عزاداری و سینه‌زنی جوانان ولایی همراه بود.

 

به نقل از خبرگزاری تسنیم


خروج