امام‌جمعه کرمان:

حضور قدرتمند ایران را در عرصه بین‌الملل سران استکبار را دچار سردرگمی کرده است

امام جمعه کرمان با بیان اینکه حضور قدرتمند ایران را در عرصه بین‌الملل سران استکبار را دچار سردرگمی کرده است، گفت: از یک طرف خواستار ارتباط با ایران بوده و از طرف دیگر شاهد تحریم وزیر خارجه کشورمان هستیم.

 حضور قدرتمند ایران را در عرصه بین‌الملل سران استکبار را دچار سردرگمی کرده است

حجت‌الاسلام‌ والمسلیمن حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام‌علی(ع) برگزار شد، با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای‌ الهی اظهارداشت: رعایت تقوای الهی مصادیق و موارد متعددی دارد که یکی از آن‌ها حب و بخل نسبت به انسان‌ها و جریانات است.

وی با اشاره به حدیث امام علی(ع) که عده‌ای در تبلیغ و تمجید کسی زیاده‌روی می‌کنند و از حد اعتدال فراتر می‌روند گفت: گاهی این علاقه به حدی زیاد می‌شود که این افراد از محور حق جدا‌ می‌شوند.

نماینده ‌ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه این امر در میان مردم بسیار زیاد است و امروز که به انتخابات نزدیک می‌شویم باید بسیار مراقب این‌گونه رفتار‌ها باشیم افزود: در حرف‌های خود بسیار دقت کرده، در قضاوت‌ها جبهه‌گیری نکنیم و عدالت را در امور جاری کنیم.

وی با اشاره به آیات قران کریم که حاکمیت این دنیا مختص خداوند تبارک و تعالی است گفت: در دنیایی که زندگی می‌کنیم که حاکمیت مطلق خداوند در آن وجود دارد اما گاهی غفلت‌ها و سهل‌انگاری‌ها باعث می‌شود که این اصل را از یاد ما برود.

علیدادی‌سلیمانی با تاکید بر این نکته که حاکمیت مطلق خداوند در روز رستاخیز با این جهان متفاوت است افزود: فرق دیگر آن روز این‌ است که آدمی باید پاسخگوی اعمال ‌و رفتاری باشد که در این دنیا انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه ویژگی دیگر آن جهان پایان تمام اختلافات و درگیری‌هاست و مرجع اختلاف‌ها این دنیا است افزود: در آن دنیا تمام اختلافات و دعواهای این دنیا پایان می‌یابد، حق ‌و باطل مشخص می‌شود و خداوند یگانه‌ حاکم‌ مطلق آن محکمه است.

امام ‌جمعه ‌کرمان با اشاره به اینکه اختلافات زمانی شکل می‌گیرد که دو جریان حق و باطل در کنار یکدیگر قرار گیرند گفت: هیچ‌گاه دو جریان حق با یکدیگر دچار اختلاف نمی‌شوند اما گاهی اختلاف بر سر دو جریان باطل به وجود می‌آید.

وی با بیان اینکه گاهی اختلافات بر سر بدعت‌هایی است که باطل خواستار وارد کردن آن به جریان حق است افزود: زمانی که حق و باطل با یکدیگر مخلوط می‌شود عده‌ای از مردم این جریان را ممزوج می‌کنند و دچار اشتباه می‌شوند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه در اختلافات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ... راه شیطان باز می‌شود تا وحدت جامعه را از بین ببرد گفت: در روز رستاخیز این اختلافات پایان می‌یابند و حق یا باطل بودن یک جریان مشخص می‌شود.

امام جمعه کرمان در خطبه دوم نماز جمعه کرمان با عرض تسلیت شهادت امام جواد(ع) اظهار داشت: امام جواد(ع) در دوران امامت خویش دو جریان را با یکدیگر به پیش می‌برد، رهبری علمی جامعه و ریشه‌کن کردن نفاق حکومت که مبارزه در زمان آن امام بزرگوار بسیار پیچیده بود.

وی با اشاره به سالروز شهادت دیپلمات‌ها و خبرنگاران ما در افغانستان گفت: بدین واسطه روز خبرنگار را در پیش رو داریم که خبرنگاری حرفه‌ای سخت و بسیار مهم است.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه نهضت مشروطه باعث به وجود آمدن امتیازاتی در کشور شد که بسیار خوب و مهم بود یادآور شد: عاملی که باعث شد مشروطه شکست بخورد این بود که قالب مشروطه انگلیسی بود نه اسلامی و بدین واسطه بعد از ریشه کن شدن قاجار خاندان پهلوی برسرکار آمدند.

وی با بیان اینکه یکی از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی این است که بر مبنای اسلام شکل گرفت گفت: امروز حضور قدرتمند ایران را در عرصه بین‌الملل داریم که انگلیس با واسطه‌های مختلف خواستار این است نفتکش آن کشور را آزاد کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه امروز شاهد کاهش تعهدات برجامی هستیم بیان کرد: این روزها شاهد اقدامات دیگری در منطقه هستیم و شاهدیم که چگونه نیروهای مقاومت حماس و حزب‌الله جواب سختی به آمریکا و هم‌پیمانانش دادند.

وی با بیان اینکه امروز شاهد عقب‌نشینی عربستان و امارت در جنگ علیه یمن هستیم گفت: این روزها شاهد برخورد قاطعانه دستگاه قضایی با مفسدان و رونق اقتصادی کشور با کنترل نرخ ارز هستیم.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه با همه این وجود دشمنان ما در تلاش هستند بیان کرد: دوگانگی را در رفتار دشمنان نظام شاهدیم و می‌بینیم که از یک طرف خواستار ارتباط با ایران و از طرف دیگر شاهد تحریم وزیر خارجه کشورمان هستیم.

وی با بیان اینکه امروز سران استکبار دچار گیجی عجیبی شده‌اند تصریح کرد: این کشور با رهبری مقام معظم رهبری از مشکلات و توطئه‌های دشمن عبور خواهد کرد.


خروج