شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بازوی پرتوان تبلیغ انقلاب اسلامی است

آیت‌الله سیداحمد خاتمی اظهار کرد: یکی از افتخاراتی که برای این شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ثبت شده است، آماده سازی و زمینه سازی حماسه نهم دی سال 88 است که بستر این حماسه را به وجود آورد و برای این نهاد یک افتخار و برای سایرین یک الگو است.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بازوی پرتوان تبلیغ انقلاب اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، آیت‌الله سیداحمد خاتمی اظهار کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یک نهاد قانونی است و نهاد مذکور به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و وظیفه برگزاری مراسم ارتحال امام(رحمت‌الله علیه)، هفتم تیر، 22 بهمن و ... به عهده شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گذاشته شده است.

وی تاکید کرد: تمام دستگاه‌ها و ارگان های کشور باید در برگزاری مراسم و مناسبت های ملی و انقلابی با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هماهنگ باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را بازوی پرتوان تبلیغ انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: یکی از افتخاراتی که برای این شورا ثبت شده است، آماده سازی و زمینه سازی حماسه نهم دی سال 88 است که بستر این حماسه را به وجود آورد و برای این نهاد یک افتخار و برای سایرین یک الگو است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: این الگو باید همیشه پیش روی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی باشد و در هر کجایی که عرصه حضور مردم است، باید مبتکر و پیشگام بوده و اینگونه با بصیرت، هوشیاری و به موقع، عمل کند.

آیت الله خاتمی اضافه کرد:هر چند راهپیمایی های سراسری تنها توسط یک نهاد انجام نمی شود و با هماهنگی همه مقامات مسئول و ارگان مختلف نظام، صورت می گیرد، اما بستر سازی و هماهنگی آنها کاری حساس و مهم است و همواره جریان ساز خواهد بود و موجب تقویت جریان ولایت شده و توطئه ها را خنثی می کند.

وی متذکر شد:کشور امروز در شرایطی است که نیازمند رصد مدام مسئولین عالی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و مسئولین عرصه تبلیغ است و این شورا با توجه به تحرکات دشمنان در این زمینه باید فعال عمل کند و به هنگام، وارد عمل شود و این امر همان بصیرت و لحظه شناسی است که از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی انتظار داریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه به حماسه نهم دی 88 اشاره کرد و افزود: این حماسه نتیجه عکس العمل به هنگام و توام با بصیرت این شورا بود.

وی تصریح کرد: از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی انتظار می رود تنها به انجام وظایف سازمانی و اداری خود اکتفا نکرده و در عرصه تبلیغات اسلامی به صورت فعال وارد عمل شود و خود را مسئول بداند و با تدبیر خلاءهای تبلیغی کشور را پر کند.

آیت الله خاتمی توضیح داد:این به معنای دخالت نیست، بلکه یک جریان کمک کننده است که می تواند تاثیرگذار باشد چرا که شورای هماهنگی تنها مسئول انجام مراسم تعریف شده نیست بلکه در هنگام نیاز می تواند فراتر از وظایف تعریف شده عمل کند و جزئی از بدنه تبلیغی کشور است.

وی در ادامه به آیاتی از قرآن کریم اشاره کرد و گفت: تشکیلات شما با چند آیه قرآن مرتبط است. ' وَذَكِّرْهُمْ بِأَيَّامِ اللَّهِ ۚ إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَآيَاتٍ لِكُلِّ صَبَّارٍ شَكُورٍ ' و ' يُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَلَا يَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ'

طبق این آیات، گرامیداشت ایام الله امری بسیار مهم است بنابراین در برگزاری مراسم انقلابی و دینی از سخنرانان انقلابی دعوت کنید و برای خدا عمل کنید و از هیچ کس جز خداوند نهراسید.

وی حضور آیت الله جنتی در رأس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را یک سرمایه و مایه افتخار عنوان کرد و اظهار داشت: یکی از گرفتاری های ما حجاب معاصرت است که امیدواریم ما گرفتار آن نشویم و تا وقتی سرمایه ای داریم قدردان آن باشیم. آیت الله جنتی همان شور و اخلاصی که نسبت به امام راحل داشتند، بدون هیچ کم و کاستی نسبت به مقام معظم رهبری دارند و بیش از همه جوان های مجلس خبرگان رهبری، پای کار هستند و در همه جلسات حضور فعال دارند و در شکل گیری هیات اندیشه ورز این مجلس،بسیار فعال عمل کردند و لذا وجود ایشان، در راس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را باید ارج و قدر بدانیم.

آیت الله خاتمی اضافه کرد: تجربیات موفق را برای مردم بازگو کنیم و دستاوردهای به دست آمده از جمله؛ حاکمیت دین، حاکمیت مردم ، استقلال و آزادی، امنیت و سایر دستاوردها را در حوزه های مختلف برای جوانان تبیین کنیم و اجازه ندهیم این دستاورهای عظیم، در این شرایط و گرانی ها گم شود.

وی تاکید کرد: صداوسیما می تواند در این زمینه موثر باشد و با همکاری صداوسیما و استفاده از ابزار هنر و ارائه مطالب و مفاهیم با روش ها و شیوه های جذاب می توان بسیار تاثیرگذار عمل کرد و ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی را به نسل جوان عرضه کرد. سینما و تاتر نیز ابزار جذابی برای ارائه مفاهیم عالی انقلاب به جوانان است.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: مساجد نیز باید در این زمینه فعال باشند. البته برنامه و نرم افزار را شما آماده کنید و راهکار ارائه دهید که در مساجد چگونه می توان از انقلاب گفت و برای نواجوانان ارزشهای انقلاب و آرمان های آن را تبیین کرد. نباید مساجد از جوانان و نوجوانان خالی شود.

باید از فراموش شدن تاریخ انقلاب نگران بود

آیت الله احمد خاتمی با اشاره به جنایات و خیانت هایی که در زمان رژیم پهلوی نسبت به ملت ایران صورت گرفته گفت: برای نسل بعد از انقلاب اسلامی، خیانت ها و جنایت های رژیم شاهنشاهی را بیان کنیم. غارت گری ها و خیانت هایی که خاندان پهلوی و بیگانگان در زمان گذشته نسبت به مردم و ملت ما داشتند باید برجسته شود، نه اینکه زیاده روی و مبالغه کنیم، بلکه آنها را به صورت واقعی و به صورت رسا و شفاف، تشریح و بازخوانی کنیم.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش به مناسبت های برجسته استانی و شهرستانی که یادآور رشادت ها، مبارزات و مقاومت ملت غیور ایران است اشاره کرد و گفت: این مناسبت ها را شناسایی کنید و آنها را به عنوان مناسبت های ملی و افتخار آفرین بازگو کنید.


خروج