رئیس دفتر مقام معظم رهبری در کرمان:

رفتار، منش و ساده‌زیستی آیت‌الله جعفری دلیل محبوبیت ایشان بود

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه دلیل اصلی محبوبیت آیت‌الله جعفری رفتار، منش بسیار خوب و ساده‌زیستی ایشان بود گفت: افراد کمی داریم که در موقعیت‌های این چنینی قرار بگیرند و از این موقعیت‌ها استفاده نکنند.

رفتار، منش و ساده‌زیستی آیت‌الله جعفری دلیل محبوبیت ایشان بود

آیت‌الله محمد محمدی‌گلپایگانی صبح امروز در آئین نکوداشت آیت‌الله جعفری امام جمعه سابق کرمان با حضور سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان برگزار شد اظهار داشت: بزرگداشت‌ها ریشه قرآنی دارد و پاسداست علما تذکر به شعائر اسلامی است.

وی با بیان اینکه آیت‌الله جعفری دوران طولانی در مسئولیت خطیر امامت جمعه جوانی خود را صرف کرد و محبوبیت بی‌نظیری در بین مردم دارد گفت: دلیل اصلی این محبوبیت رفتار و منش بسیار خوب و ساده‌زیستی ایشان بود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه آیت‌الله جعفری ساده زندگی کرد و زندگی معمولی و خانه‌ای محقر دارد افزود: افراد کمی داریم که در موقعیت‌های این چنینی قرار بگیرند و از این موقعیت‌ها استفاده نکنند.

وی با تبریک ایام ولادت امام رضا(ع) که چندی پیش سپری شد گفت: امسال 28 میلیون نفر زائر در دهه کرامت به زیارت امام رضا(ع) رفتند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه رئیس جمهور آذربایجان علیف در سفر به کشور با مقام معظم رهبری دیدار داشتند و از آنجا که رهبر معظم انقلاب در مشهد بودند دیدار در آنجا انجام شد افزود: بعد از دیدار و زیارت امام رضا(ع) به او گفتم شما از امروز مشهدی علیف شدی.

وی با بیان اینکه علیف بسیار خوشحال شد و گفت «می‌شود این متن را بنویسی و به من بدهی تا من در اتاق کارم نصب کنم» گفت: این نفوذ امام رضا(ع) است که در دل‌ها اثر می‌گذارد.

محمدی‌گلپایگانی با اشاره به اینکه مادیات جلوی چشم بعضی‌ها را می‌گیرد و جز جلوی پای خود را نمی‌بینند افزود: اما در واقع اراده، اراده خداوند است و هر چه هست اوست.

وی با بیان اینکه اگر انسان به این مسئله ایمان داشته باشد که هیچ‌کس به جز خداوند موثر نیست این اتفاقات را نمی‌دیدیم گفت: شرایط کشور شرایط خاصی است و خانواده‌ها در مضیقه اقتصادی هستند اما بعضی‌ها اصلا برایشان مهم نیست و نمایش ثروت می‌روند و توجهی به نیازمندی خانواده‌ها در جامعه ندارند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب شبانه‌روزی برایش نمی‌گذرد که به فکر نیازمندان نباشند افزود: در اقصی‌نقاط کشور عنایات ایشان به نیازمندان را می‌بینم و دیدار با خانواده شهدا را در اولویت برنامه‌های خود دارند.

وی با بیان اینکه سیاست مقام معظم رهبری توجه به جوانان است و تاکید دارند کار را باید به جوانان جامعه بسپارید گفت: در دیدار با خانواده شهدا بدون خبر اقدام می‌شود و این دیدارها بسیار دیدارهای خاطره انگیزی است.

محمدی‌گلپایگانی با اشاره به اینکه امروز ما در این کشور به برکت خون شهدا زندگی می‌کنیم افزود: سردار سلیمانی را نیز بارها دیده‌ام که متاثر از این است که برادرانم رفتند و من مانده‌ام و سردار سلیمانی کارهای بزرگی کرده و مقام معظم رهبری عنایت ویژه‌ای به وی دارد.

وی با بیان اینکه انگلیسی‌ها روزی برای کشور ما وزیر و وکیل تعیین می‌کردند گفت: اما امروز کشتی آنها توسط ما توقیف می‌شود و اینها همه از عنایات شهدا است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه حدود 900 نماز جمعه در ایران خوانده می‌شود افزود: معارف دینی بسیاری در این مراسم مطرح می‌شود و مردم با دین خدا آشنا می‌شوند.

وی با بیان اینکه خاندان کثیف پهلوی قصد فراموشی دین از جامعه را داشتند گفت: امام(ره) حق حیات به گردن ما دارد و هویت فراموش شده را به ما بازگرداند.


خروج