ابوترابی فرد؛

فرهنگ شهادت و مقاومت زمینه شکست سیاست های آمریکا در منطقه را فراهم کرد

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه شهادت، مکتب اسلام را زنده و بالنده نگه داشته؛ شهادت و مقاومت نیروهای مجاهد در کشورهای اسلامی را باعث فراهم آوردن زمینه شکست سیاست های آمریکا خواند.

فرهنگ شهادت و مقاومت زمینه شکست سیاست های آمریکا در منطقه را فراهم کرد

حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن ابوترابی فرد در شب شهادت امام صادق علیه السلام در آیین گرامیداشت شهدای روحانی در حسینیه ثارالله علی آباد کشکوئیه ضمن تسلیت شهادت امام صادق(علیه السلام) بیان کرد: یکی از واقعیت های عالم دنیا که در تحقق آن هیچ تردید و شکی وجود ندارد واقعیت مرگ است؛ حقیقتی که سراسر عالم ماده در طبیعت را فراگرفته است.

 

 

 

 

امام جمعه موقت تهران افزود: از ویژگی های پدیده های مادی، آن است که هرلحظه هر کسی مرگ و حیاتی دارد لباسی را از تن درمی آورند و لباس جدیدی را به تن وی می پوشانند؛ عالم ماده، عالم حرکت وعالم مرگ و حیات است لذا در قرآن آمده است که هر لحظه مرگ و حیاتی است تغییر، تحول  و دگرگونی است، و هر کجا قرار بگیرید آنجا مرگی است اگر مرگی نباشد حیاتی نیست.

 

 

 

وی ادامه داد: علاوه بر آن عارضه حاکم بر عالم ماده؛ موجوداتی که از حیات حیوانی برخوردارند مرگ دیگری را تجربه می کنند و آن مرگ، مفارقت روح از جسم است لحظه مفارقت و جدایی روح از جسم از نگاه ما مرگ تعبیر می شود.

 

 

 

ابوترابی فرد تصریح کرد: تمام پدیده هایی که از حیات حیوانی برخوردارند این مرگ و جدایی روح از جسم را تجربه می کنند و به تعبیر قرآن آن را ( مرگ را ) می چشند؛ گویا یک چشیدنی بیش نیست چطور طعم غذا و طعم آب را می چشید طعم مرگ را نیز انسان می چشد و روح و جسم فاصله می گیرد و این یک اصل مسلم انکار ناپذیر در عالم ماده است، امام علی(ع) می فرماید: من یقینی را ندیدم که در آن هیچ تردیدی وجود نداشته باشد اما بسیار شبیه است به تردیدی که در آن یقینی نیست مگر مرگ یعنی با آنکه می دانیم روح از جسم فاصله می گیرد گویا هیچ باوری به مرگ نداریم لذا حرکت و زندگی ما با مرگ تعریف نمی شود؛ در میان انسان ها اما با افراد ویژه ای برخورد می کنیم این انسان ها بسیار کمیاب و نادر هستند و از مرگ تعریف دیگری دارند یک تعریف دقیق علمی و منطقی مطابق با ارزش های وحیانی، این انسان ها مانند بقیه افراد از مرگ نمی گریزد.

 

 

 

وی بااشاره به آیه ای از سوره جمعه مبنی بر اینکه مرگی را که از آن می گریزید شما را ملاقات خواهد کرد؛ گفت: عموم افراد و بشر در حال گریز از مرگ هستند و از ملاقات و نام او می گریزند چون آماده چشیدن مرگ نیستند و ظاهرا" ملاقات بسیار تلخی است؛ در برابر این مرگ، مرگ دومی را می شناسیم که انسان شایسته مشتاق ملاقات ملک الموت و جدایی روح از بدن است؛ این انسان ها انسان های تربیت یافته و میوه های رسیده هستند.

 

 

 

 

ابوترابی فرد بیان کرد: میوه کال هرگز از شاخه جدا نمی شود با چوب بر سرش می زنیم جدا نمی شود و محکم شاخه درخت را گرفته است چون که در خامی قرار دارد و می گوید از درخت جدا شوم احترامی ندارم و در زباله می یرند مرا؛ اما وقتی که رسید شاخه را رها می کند لذا انسان های کامل هم مانند میوه رسیده اند انسان های تربیت شده به ملاقات مرگ می روند به استقبال شهادت می شتابند و از شهادت نمی هراسند.

وی اظهار داشت: مرگی شایسته شماست که همانند گردنبندی زیبا بر سینه خویش بیاویزید تا شما را زیباتر کند بنابراین پدران شهدا فرزندان شما این زندگی و مرگ را انتخاب کردند و افتخار کنید و این دستاورد و ثمره تربیت شما و مادران عالی قدر شهدا است، شهید حاج عباس شیرازی به ملاقات خداوند با صورتی گلگون می رود، شهید برجسته و ممتاز استان کرمان سید محمد سید باقری که مادرش می گوید بیمار بودم باید جراحی می کردم و امید به زندگی ام نبود در تخت بیمارستان در حال رویا فرزندم به ملاقاتم آمد و مرا شفا داد و....شهدا زنده اند، مردی که به دیدار مرگ می رود مرگ را به اسارت خود در می آورد و با حیاتی راستین در جوار خدای متعال در کنار انبیا و اولیا سلوک الی الله را ادامه می دهد.

 

 

 

 

حجت الاسلام ابوترابی فرد گفت: شهید حسین سلیمی، شهید مهدی درویشی و ... طلبه های جوان و پاک، آماده مهاجرت الی الله بودند ( ان الذین آمنوا والذین هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله) اسلام با این مکتب امروز زنده و بالنده است امروز یمن راه این شهیدان را برگزیده است امروز سلحشوران فلسطین و غزه و قهرمانان لبنان در این راه گام بر می دارند و حزب الله عزت آفرین مهاجر و مجاهد فی سبیل الله است، حشد الشعبی عراق، جوانان رزمنده عراق، نیروهای مسلح و بسیجی سوریه مهاجر و مجاهد فی سبیل الله؛ که زمینه شکست سیاست های آمریکا را در منطقه فراهم آورده اند و هر روز  جبهه مقاومت به پیروزی بزرگی دست می یابد و مزدوران فاقد شخصیت آمریکا سنگری را از دست می دهند.

 

 

 

 

امام جمعه موقت تهران گفت: ایمان، مجاهدت و مهاجرت به جبهه های نبرد رمز موفقیت شهدا است؛ شهید سید احمد سید باقری از شهدای روحانی کشکوئیه مادرش می گوید به مکه مشرف شدم در عالم رویا دیدم فرزندم به ملاقاتم امد گفتم احمد تو هم با من آمدی فرمود من همیشه با شما هستم مادر؛ اگر شهدا نبودند ما این امنیت و اقتدار را داشتیم؟ اگر نبودند این پدافند هوایی و موشک های اقتدارآفرینی که پرنده پیچیده ارتش آمریکا را تا 60 هزار و 90 هزار بار هدف گیری می کنند در اختیار داشتیم؟ اگر شهدا نبودند امروز در محضر رهبر شجاع و مقتدر و هوشمند بودیم؟ اگر شهدا نبودند ما در این محافل و یادواره ها حضور داشتیم؟ شهدا در خوزستان و خاک ارزشمند ایران جان را فدا کردند شهید سعید بیاضی زاده از انار در جوار حرم مطهر حضرت زینب به ملاقات خدا شتافت چه کردند این شهدای مدافع حرم!! آن سنگدلان بی رحم به نوامیس خواهران اهل کتاب ما چه تجاوزهایی کردند، صدها جوان را در موصل سر بریدند، کشور سوریه را به خاک وخون کشیدند اگر مدافعان حرم نبودند امروز از حرم اباعبدلله و حضرت زینب نام و نشانی نبود؛ فرزندان برومند اسلام برای اسلام عزت و شرف و قدرت آفریدند.


خروج