رئیس سازمان تبلیغات اسلامی رفسنجان:

۲۵۰ هیئت مذهبی در رفسنجان فعالیت دارند

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی رفسنجان گفت: در حال حاضر بیش از ۲۵۰ هیئت مذهبی در شهرستان رفسنجان فعالیت دارند که همه از سامانه طوبی مجوز دریافت کرده اند.

۲۵۰ هیئت مذهبی در رفسنجان فعالیت دارند

حجت الاسلام مهدی حسنی کبوترخانی ظهر چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به آیه ۳۸ سوره احزاب که هدف و انگیزه از تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان است این آیه است، اظهار داشت: کسانی که پرچم رسالت دین خدا را به دوش گرفتند ویژگی و شاخص شجاعت و نترس بودن آنها است که از قدرتی و نیرویی منفعل نخواهند شد مگر قدرت الهی.

وی افزود: امروز سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان یکی از متولیان امور فرهنگی و تبلیغی کشور نقش ایفا می کند و نقش بسیار مهمی را در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد و دشمنان حربه ای موثرتر از تبلیغات در رسانه ها پیدا نکردند.

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی چهره زیبای دین را به مردم نشان می دهد، ادامه داد: با فرمان حضرت امام رسالت اصلی این سازمان گسترش و نشر فرهنگ غنی قرآن و اهل بیت و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی است و از تبیین و گسترش فرهنگ اسلام ناب که اصل تفکیک ناپذیر نظام است انجام وظیفه می کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان یادآور شد: در حکمی که از سوی رهبر انقلاب ابلاغ شد تبلیغ چهره به چهره دین با رویکرد تبلیغ سنتی آمده است و به نوعی همه اداره ها را به حمایت از سازمان تبلیغات اسلامی تکلیف کرده اند و پیام این حرکت در عصر حاضر نشان دهنده اهمیت موضوع است.

حسنی در خصوص موارد ماموریتی که رهبری برای سازمان مشخص کرده است، گفت: این موارد شامل سیاست گذاری، برنامه ریزی، هدایت، سازمان دهی، پشتیبانی و نظارت بر تبلیغات دینی مردمی است و تبلیغات اگر می خواهد موثر باشد باید از بطن مردم حمایت شود. روحانیت اگر توانسته نقش خود را در طول تاریخ ایفا کند به دلیل حمایت های مردمی است و این از اهداف اصلی اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان در حدود ۵ درصد مبلغ غیر بومی داشتیم اما امروز بومی سازی تبلیغ در شهرستان رفسنجان و گسترش مراکز تبلیغی را انجام دادیم که می توانیم ادعا کنیم روستا و مسجدی نداریم که اعلام نیاز برای مبلغ دینی کرده باشد و ما آن را تامین نکرده باشیم.

حسنی ادامه داد: شهرستان رفسنجان با ظرفیت خوبی که از علمای بومی دارد به حد اعزام مبلغ به شهرستان های مجاور رسیده است و سعی کرده ایم در مساجد و تکایا از ظرفیت بومی شهرستان استفاده شود.

وی دومین وظیفه سازمان تبلیغات را زمینه سازی برای سازمان یافتن نیروهای مومن و پیدایش تشکل های لازم و نظارت بر فعالیت آنها در جهت ارتقا کیفیت حضور نیروهای حزب الله در صحنه های مختلف فرهنگی و اجتماعی دانست و افزود: امروز نظام ما الگویی برای جبهه مقاومت در کل دنیا شده است و ادامه دهنده و تداوم بخشیدن در این مسیر به نوعی رسالت همه دستگاه های اجرایی است اما وظیفه سازمان هم است که از ظرفیت مبلغین گرانقدر خود در این مسیر در حوزه های مختلف استفاده کند.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۲۵۰ هیئت مذهبی در شهرستان رفسنجان فعالیت دارند که همه از سامانه طوبی سامانه آمار و اطلاعاتی از تشکل های مردمی در کل کشور است مجوز دریافت کرده اند و بعضی از هیئت ها که فعالیت دارند توسط شورای هیئت های مذهبی پیگیر هستیم که در جهت انسجام بخشی و تغذیه فکری هیئت ها دعوت کنیم هیئت ها در این سامانه ثبت نام کنند.


خروج