آیت الله اختری:

آمریکا اولین و اصلی ترین ناقض حقوق بشر در جهان است

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان این که موارد نقض حقوق بشر توسط ترامپ و آل سعود باید در مجامع بین المللی مطرح شود،گفت: آمریکا اولین و اصلی ترین ناقض حقوق بشر در جهان است.

آمریکا اولین و اصلی ترین ناقض حقوق بشر در جهان است

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، آیت الله محمد حسن اختری، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در جلسه هماهنگی برنامه های هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی که در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، گفت: در این خصوص اقداماتی توسط مجمع جهانی اهل بیت(ع)در کشورهایی که با آنها تعامل داریم انجام شده است و چند سال است که این کار را در خارج از ایران شروع کرده ایم.

وی افزود: در مورد افشای حقوق بشر آمریکایی باید بیشتر سرمایه گذاری شود تا مثل روز قدس در تمام دنیا جا افتاده و مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله اختری افزود: در بخش هنری نیز ظرفیت های خوبی وجود دارد. چه در بخش تصویری و چه دیوارنگاری و نمایش. همچنین در سینما نیز زمینه ها و بستر های خوبی وجود دارد و این قبیل کارها یشتر تاثیرگذار است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه یک فیلم می تواند تاثیر جهانی و ماندگاری داشته باشد، اظهار داشت: فیلم بازمانده آقای داد، بیشترین تاثیر را در بیان جنایات رژیم صهیونیستی در جهان داشت.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم در سال، یک فیلم درباره مناسبت ها و موضوعات مختلف مثل 22 بهمن، انقلاب اسلامی، هفته حقوق بشر آمریکایی و فلسطین بسازیم و امکانات ساخت آنها را فراهم کنیم، بعد بین المللی خوبی خواهد داشت.

آیت الله اختری همچنین یادآور شد: یکی از برنامه های بسیار خوبی که در مجامع حقوق بشری دنیا در مورد مسئله فلسطین برگزار می شود و بیشترین تاثیر را دارد، نشست های حقوقی و اجتماعی است که به خصوص در اروپا و آمریکا و در کشورهای مختلف برگزار می شود. می توان با موضوع حقوق بشر آمریکایی نیز چنین نشست هایی را برگزار کرد و روی این کار تبلیغ کرد تا با حضور کارشناسان و حقوقدانان، موارد و مصادیق نقض حقوق بشر توسط آمریکا در دنیا مطرح شود و بررسی شود که آمریکا اولین و اصلی ترین ناقض حقوق بشر است.

وی در ادامه به برپایی نمایشگاه های تصویری و بصری اشاره و عنوان کرد: عکس و تصویر هم خیلی گویا و تاثرگذار است. اقداماتی که آمریکا در نقض حقوق بشر در مناطق مختلف دنیا انجام داده به صورت تصویر و عکس نوشت می تواند به زبان های مختلف دنیا، تهیه و جمع آوری شود و در کشورهای مختلف در قالب نمایشگاه برای عموم نمایش داده شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) همچنین به جنایات آل صعود در کشورهای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: می توان این کار را در مورد جنایات آل صعود هم انجام داد و به لحاظ حقوقی این جنایات را در دادگاههای بین المللی مطرح کرد و شکایاتی را علیه ترامپ و آل سعود در مجامع بین المللی عنوان و پیگیری کرد.


خروج