مرتضی آقاتهرانی:

وجود امام خمینی(ره) تحولی در شیعه ایجاد کرد

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت: وجود امام خمینی(ره) تحولی در بین شیعه ایجاد کرد و دیدگاه کل انسان‌ها را نسبت به اسلام تغییر داد و این کار کمی نبود.

وجود امام خمینی(ره) تحولی در شیعه ایجاد کرد

مرتضی آقاتهرانی 13 خرداد ماه در مراسم سی‌امین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مسجد امام خمینی رفسنجان اظهار کرد: یکی از نعمت‌های بزرگی که خداوند به ما عنایت کرده بود وجود امام راحل بود.

وی بیان کرد: امام زمانی که وارد ایران شدند استقبال باعظمتی از ایشان شد اما واقعیت این است که آنچه  خدا به ما داده بود بیش از این‌ها بود وجود ایشان تحولی در بین شیعه ایجاد کرد و دیدگاه کل انسان‌ها را نسبت به اسلام تغییر داد و این کار کمی نبود.

دبیرکل جبهه پایداری خاطرنشان کرد: امام با حضور خودشان به دنیا نشان دادند که اسلام یک دین کامل و پاسخگوی تمام ابعاد وجودی انسان است و اقتصاد، جامعه‌شناسی، سیاست، اخلاق انسان و...از ابعاد اسلام است.

آقاتهرانی افزود: اول انقلاب اگر یک روحانی در مسأله سیاسی ورود می کرد مردم به او اقتدا نمی‌کردند می‌گفتند او سیاسی ا‌ست اما امام ثابت کردند اسلام در سیاست حرف دارد و باید این مسائل را دانست و ورود کرد.

وی با بیان اینکه امام در بیانیه‌ای که برای عزاداری حاج‌آقامصطفی دادند فرمودند«این‌ها که مصیبت نیست»، ادامه داد: امام راحل(ره) مصیبت بزرگ را حاکمیت و ظلم‌هایی که در ایران بود ذکر کردند. بیانیه‌ها و نوشته‌های امام(ره)، انقلاب را آغاز کرد و پس از حکومت نظامی‌ها و..انقلاب به پیروزی رسید.

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی در ادامه تصریح کرد: الان بعد از گذشت این زمان‌ها برخی دنبال این هستند که امام را تحریف‌شده تحویل نسل جدید و جوانان آینده بدهند امام خمینی(ره) را باید شناخت و صحیفه امام بهترین راه برای شناخت امام است.

آقاتهرانی ادامه داد: امام راحل را برخی طور دیگر معرفی کردند که باید هر جوانی یک بار صحیفه را مطالعه کند چون برخی طور دیگری امام (ره) را تحریف می کنند، امام خمینی(ره) همیشه کوخ نشینان را بر کاخ نشینان ارجح می دانستند مردم برای امام می‌مردند چون امام سرمایه‌دار بی فکر اهل تشریفات نبودند.

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی با بیان اینکه تأثیرگذاری‌ امام خمینی(ره) فقط برای ما نبود در خارج از کشور هم اثرگذاری امام مشخص بود، اضافه کرد: امام خمینی(ره) با تمام عظمتی که داشتند در برابر عظمت خدا بنده خاضع و بی‌ادعایی بودند و در برابر دشمن مقتدر بودند و کوتاه نمی‌آمدند اسلام برای امام مهم بود و برای آن ایستاده بودند که ما را مسلمان کنند.


خروج