1398/02/28
ائمه جمعه کرمان:

ملت ایران از هیاهوی دشمن هراسی ندارد

ائمه جمعه کرمان شهرسان‌های استان کرمان تأکید کردند: جنگ روانی دشمن شکست خورده و ملت ایران از هیاهوی دشمن نمی‌ترسند.

ملت ایران از هیاهوی دشمن هراسی ندارد

حجت‌الاسلام علی رنجبرماهانی امام جمعه ریگان با اشاره به اینکه دشمن با فشارهای اقتصادی به دنبال این است که مردم را در مقابل نظام قرار دهد و نظام محاسباتی مسولان را تغییر دهد، اظهار داشت: مذاکره با آمریکا سم مضاعف است.

وی اظهار کرد: معنای حقیقی مذاکره معامله است و آنها در این معامله دنبال نقاط قوت ایران هستند و می‌گویند بیایید درباره موشکی مذاکره کنیم و معنای حرف آنها این است که شما برد و دقت موشک‌هایتان را کم کنید تا اگر روزی شما را هدف قرار دادیم نتوانید جواب دهید .

امام جمعه ریگان با اشاره به اینکه ملت ایران ۴۰ سال است در مقابل آمریکا ایستاده است، بیان داشت: شعارهای ضد آمریکایی و ضداسرائیلی در روز قدس مکالمات تماس‌های ملت ایران با آمریکا خواهد بود.

طرح آمریکا اعمال فشار و عملیات روانی است

حجت‌الااسلام علی رفیعی امام جمعه فاریاب با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام گفت: ایشان فرمودند: گزینه قطعی ملت ایران در مقابل دشمن مقاومت در تمام زمینه‌ها است.

وی افزود: طرح‌های آمریکا علیه کشور ما شکست‌خورده است و این سناریوهای جدید هم محکوم به شکست است طرح امروز آمریکا اعمال فشار و عملیات روانی است.

امام جمعه فاریاب عنوان کرد: فشارهای اقتصادی مثل معافیت هشت کشوری که از ایران نفت می‌خریدند و تروریست خواندن سپاه و ورود ناو امریکایی به خلیج فارس از عملیات‌های روانی است اما شکست خواهند خورد چرا که خود آمریکا از درون مشکلات عدیده دارد.

آمریکا در جنگ روانی علیه ملت ایران شکست خورده است

حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی امام جمعه سیرجان گفت: کار دشمن امروز تضعیف روحیه ملت ایران و نشان دادن قدرت پوشالی خود در منطقه است و هرگز در جنگ روانی که امروز ایجاد کرده به جایی نمی‌رسد و شکست خورده است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری افزود: به جنگ روانی دشمن اهمیت نمی‌دهیم و آمریکا توانایی جنگ نظامی هم نخواهد داشت و امروز جنگ اراده‌ها است که با توجه به توکل به خداوند، ملت ایران پیروز میدان نبرد با آمریکا خواهد بود.

امام جمعه سیرجان اظهار کرد: اعتماد به اروپا هم مثل اعتمادی است که به آمریکا در برجام داشتیم و باید بدانیم کشتی برجام به گل نشسته و باید فقط اعتماد به ظرفیت‌های درون کشور و جوانان داشته باشیم و مسئولین با طی مسیر کار جهادی برای رفع مشکلات مسکن، گرانی و اشتغال جوانان اقدام کنند.

قدرت نظامی ایران با کشورهای همسایه قابل مقایسه نیست

ححت‌الاسلام محمدحسین نوزایی امام جمعه بخش اسماعیلی جیرفت اظهار کرد: آمریکا جرات جنگ نظامی با ایران را ندارد و باید بداند قدرت نظامی ایران اصلا قابل مقایسه با کشورهای همسایه نیست.

وی با اشاره به بدعهدی آمریکا در مذاکره‌ها گفت: رهبری فرمودند، مذاکره با آمریکا سم است و بعد از قضیه برجام دیگر هرگز با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم.

امام جمعه بخش اسماعیلی جیرفت عنوان کرد: پیشرفت‌های کنونی ایران اسلامی ایران در زمان تحریم به‌وجود آمده است و هرگز تسلیم نشده است و امروز دنیا آمریکا را می‌شناسد. 

دولت و مجلس هیچ طرحی برای نجات اقتصاد کشور ندارند

حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور امام جمعه رفسنجان در خطبه‌های امروز نماز جمعه بیان داشت: کار برای سیل‌زدگان هنوز باید ادامه داشته باشد رفسنجان متقبل شده توسط کمیته امداد چند قلم کالا از جمله پنکه، کولر، یخچال، اجاق گاز به منطقه خوزستان ارسال کند که با مشارکت مردم میسر می‌شود.

وی از بیانات رهبری در جمع مسئولان نظام یاد و تصریح کرد: تا کی بیانات رهبری را بشنویم و اثرش را در جامه نبینیم این جفا به ولی امر مسلمین است.

خطیب جمعه رفسنجان تأکید کرد: مسئولان باید حرکت و انگیزه‌ای در خودشان ایجاد کنند تا ما مردم مشاهده کنیم، ما اگر از مسئولان دولت خدمات ببینیم پشت تریبون مطرح می‌کنیم.

رمضانی‌پور اظهار کرد: اگر از قبل برنامه‌ریزی بود تحریم‌ها اثری نداشت این دولت و مجلس هیچ طرحی برای نجات زندگی مردم و اقتصاد جامعه ندادند و این مردم باید سختی‌ها را تحمل کنند.

وی اذعان کرد: دولت و مجلس به روزمرگی بسنده می‌کنند که در دوسال اخیر ثابت شده است.

نباید از هیاهوی دشمن بترسیم

حجت‌الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان گفت: سیل خسارات فراوانی به مناطق مختلف وارد کرد لذا توجه و کمک به سیل‌زدگان را مد نظر داشته باشیم.

وی ادامه داد: 15 ماه مبارک ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) کریم اهل بیت است، سخاوت از جمله ویژگی‌های حضرت است که بارها اموال خود را بین نیازمندان تقسیم کرد.

امام جمعه کوهبنان به سالروز رحلت آیت‌الله بهجت اشاره کرد و افزود: ایشان فقیهی وارسته بود که همواره حامی رجال علمی و سیاسی و علاقه‌مند به مقام معظم رهبری و حامی حضرت امام (ره) و انقلاب بود.

جعفری بیان داشت: مقاومت و ایستادگی در برابر قدرت‌های استکباری و آمریکا از جمله خواسته‌های ایران اسلامی است که با توکل به خدا کسب شده لذا نباید از هیاهوی دشمن بترسیم چون آنان نمی‌توانند کاری انجام دهند.

جنگ روانی از شگردهای دشمن در مقابل ملت ایران

حجت‌الاسلام علی مهدی‌زاده امام‌ جمعه بافت با اشاره‌ به سالروز ملی جمعیت گفت: رهبر معظم سیاست‌های کلی جمعیت را در 14 بند به روسای قوای سه‌گانه ابلاغ کردند تا کمبود جمعیت کشور جبران شود ولی متأسفانه دستگاه‌های مربوطه اهتمام لازم را نداشته و بعضاً این سیاست‌های ابلاغی را رعایت نمی‌کنند.

وی به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با مسئولان کشوری اشاره کرد و گفت: در این جلسه حضرت آقا نکات بسیار و مهم و راهگشا بیان داشتند که باید فصل‌الخطاب همگان قرار بگیرد.

مهدی‌زاده عنوان کرد: از جمله فرمایشات ایشان که گفتند، مذاکره با دولت کنونی آمریکا سم مضاعف است البته جنگی هم نخواهد شد و بلکه برخورد، برخور اراده‌هاست.

وی گفت: در رابطه با جنگی که حضرت آقا فرمودند که جنگی نخواهد شد باید گفت بحثی که این روزها در فضای مجازی مطرح است ماجرای سایه خیالی جنگ آمریکا با ایران است که عده‌ای قلم‌به‌دستان مزدور و ستون پنجم آمریکا در داخل کشور طبل ارعاب از جنگ را به دست گرفتند و بر آن کوفتند و به خیال خام خودشان مردم شجاع ایران را با این ابزار نخ‌نما دشمن بترساند.

مهدی‌زاده تصریح کرد: عده‌ای که خیال ندارند از کشتی به‌گل‌نشسته برجام پیاده شوند و سال گذشته ادعا می‌کردند برجام سایه جنگ را از کشور دور کرده است حالا با کوبیدن بر طبل جنگ خیالی به ملت شریف ایران القاء کنند که از بین رفتن برجام مساوی با جنگ است و این‌یکی از مهم‌ترین شگردهای دشمن در این جنگ است.

ملت ایران از عربده‌های دشمن هراسی ندارد

حجت‌لاسلام حسن منتظری امام جمعه شهر انار به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان و کارگزاران نظام اشاره کرد و گفت: مقاومت و ایستادگی گزینه قطعی ملت ایران در مواجهه و مقابله با دشمن است.

وی بیان داشت: ملت ایران با عزم و اراده خود در مقابل دشمن ایستادگی خواهد کرد و از عربده‌ها و هیاهوهای دشمن هراسی به خود راه نخواهد داد.

امام جمعه شهر انار افزود: مسئولان اجرایی کشور باید مدیریت‌ها و برنامه‌ریزی‌های اقتصادی را شجاعانه، امیدوارانه و جهادی انجام دهند.

 

وی گفت: مردم فهیم ایران برای ادامه مقابله با دشمن باید همچنان حمایت به از کالای ایرانی ادامه و از اسراف و زیاده‌روی پرهیز و به شایعات فضای مجازی توجه نکنند.


خروج