1398/07/24
حجت الاسلام و السملمین علیمرادی:

حرکت انقلابی مردم کرمان سقوط رژیم ستمشاهی را سرعت بخشید

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ما تداوم انقلاب حسینی است و مردم کرمان این انقلاب را به خوبی درک کردند گفت: انقلاب اسلامی ما در پرتو نام حسین‌بن‌علی(ع) به مقصد می‌رسد.

 حرکت انقلابی مردم کرمان سقوط رژیم ستمشاهی را سرعت بخشید

حجت‌الاسلام امان‌اله علیمرادی شامگاه چهارشنبه در آئین گرامیداشت 24 مهر سالروز به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان با تسلیت ایام اربعین حسینی اظهار داشت: مردم استان کرمان در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی داشتند و واقعه 24 مهر مسجد جامع کرمان بیانگر آن است.

وی با بیان اینکه در این واقعه تعداد زیادی از مردم کرمان به دست مزدوران رژیم شاهنشاهی مجروح و عده‌ای شهید شدند گفت: هر آنچه که امروز داریم از برکت خون شهدا است.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با گرامیداشت یاد و خاطره دو شهید واقعه مهر مسجد جامع کرمان شهیدان یزدان‌شناس و باقدرت افزود: برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران زحمات زیادی کشیده شده است و ما مدیون خون شهدا برای همیشه تاریخ هستیم.

وی با بیان اینکه امروز قیام امام حسین(ع) عالم‌گیر شده و نور عالم با نهضت عاشورا تابان است گفت: اربعین یک فراخوان عمومی برای همه حق‌طلبان عالم است.

علیمرادی با ابراز اینکه لازمه شیعه بودن تشرف برای زیارت اربعین است و شیعیان عالم تمام هم و غم خود را برای زیارت امام حسین(ع) می‌گذارند افزود: امروز اربعین تنها مربوط به شیعه نیست و می‌بینیم که در مراسم اربعین از تمام ادیان و از تمام دنیا می‌آیند و شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) تمام تلاش خود را به‌کار برد تا جامعه اسلام را از انحراف نجات دهد گفت: در آن زمان همه از فراخوان حسین‌بن‌علی(ع) مطلع شدند اما فقط 72 نفر آن حضرت(ع) را یاری کردند و بهتر است بگوئیم فقط 72 نفر توفیق یاری امام(ع) را پیدا کردند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دعوت امام حسین(ع) یک خیرخواهی برای امت اسلامی بود که این خیر فقط نصیب 72 نفر شد و بقیه سعادت آن را پیدا نکردند تصریح کرد: افرادی فریب دنیا را خوردند و این خودفریبگی باعث شد امام زمان خود را یاری نکنند.

وی با بیان اینکه جهالت جامعه آن روز را فرا گرفته بود و امام حسین(ع) دین اسلام را احیا کرد گفت: امروز محبت امام حسین(ع) تمام مرزهای جهان را شکسته است.

علیمرادی با اشاره به اینکه خودخواهی‌هایی که مرز ایجاد کرده بود تا مانع زیارت امام سوم شیعیان شود امروز برداشته شده و تمام عالم به زیارت او می‌شتابند افزود: امروز نام اسلام و قرآن با پرچم حسین‌بن‌علی(ع) جهانی شده است.

وی با بیان اینکه انقلاب امام خمینی(ره) نیز در تداوم انقلاب حسینی است گفت: مردم کرمان این انقلاب را به خوبی درک و به موقع نور انقلاب را دریافت کردند تا از قافله انقلاب عقب نماندند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مردمی که در روز 24 مهر در مسجد جامع کرمان اجتماع کردند اطمینان داشتند که امروز روز خطر است خاطرنشان کرد: آن روز مراسم چهلمین روز شهادت شهدای 17 شهریور در میدان ژاله تهران بود.

وی با بیان اینکه مردم کرمان در این روز آمدند و پیام امام(ره) را لبیک گفتند و به آنها ظلم شد گفت: مزدوران شاهنشاهی مسجد جامع کرمان را به آتش کشیدند و مردم را مورد اذیت و آزار قرار دادند.

علیمرادی با اشاره به اینکه واقعه 24 مهر مسجد جامع کرمان و حرکت انقلابی مردم کرمان سقوط رژیم ستمشاهی طاغوت را سرعت بخشید افزود: انقلاب اسلامی ما در پرتو نام حسین‌بن‌علی(ع) به مقصد می‌رسد.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) اهداف انقلاب اسلامی ایران را تبیین کرد گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اهداف و آرمان‌های انقلاب را تعیین و تاکید کرد.

 

به نقل از خبرگزاری تسنیم


خروج