امام جمعه کرمان تاکید کرد:

لزوم حفظ جریان مقاومت در صحنه سیاسی/مراقب فتنه گری در صفوف مسلمانان باشیم

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی بابیان اینکه بعضی از فرماندهان مقاومت اعلام کردند نگاه به ایران دارند و رهبری را فرمانده قدرتمند جریان مقاومت می دانند؛ گفت: آنچه در صحنه سیاسی اتفاق می افتد باید در این مسیر باشد و مواظب باشیم فرانسوی ها ما را فریب ندهند.

لزوم حفظ جریان مقاومت در صحنه سیاسی/مراقب فتنه گری در صفوف مسلمانان باشیم

حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی،  در خطبه اول نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوای الهی و استفاده از فرمایش امام علی علیه السلام که نباید تقواپیشگان را در دنیا مورد تمسخر قرار داد و یا تکریم نکرد؛ افزود: هرکس به خدا نزدیک تر است بزرگ بشمارید.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان تصریح کرد: اگر این اصل اسلامی را رعایت کنیم خیلی از مشکلات در جامعه حل خواهد شد ما کسانی را تکریم می کنیم که با خدا بوده و مواظب هستند دچار گناه و معصیت نشوند ولو در ظاهر در چشم ما بزرگ نیستند لذا بر همین مبنا دوستی و روابط اجتماعی را تنظیم کنیم.

 

 

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم از جامعه جاهلیت و غرق در گناه آن روز مأیوس نشدند بلکه آن را تبدیل به جامعه پیشرو، باتقوا، شجاع و ایثارگر می کند و ببینید اسلام بر محوریت پیامبر چه کرد؛ افزود: ایشان در چند محور اساسی کار را آغاز کرد تا جامعه با ایمان و مبتنی بر تقوا و جلب رضایت خدا بسازد؛ در آن جامعه خشن که هر روز درگیری در آن اتفاق می افتاد.

 

 

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی محور اول را که نقش اساسی در تغییر جامعه آن روز داشت را « بالابردن معرفت و آگاهی جامعه» عنوان و بیان کرد: جامعه باید هدف از زندگی، دشمنان خود و دوستان را بشناسد؛پیامبر حق را با برهان و دلیل آشکار می کرد و باطل و باطل شناسی را به مردم فهماند.

 

 

وی با اشاره به اینکه انسان های باطل از قدرت و انرژی انسان ها استفاده و قتل عام می کردند اما پیامبر سطح آگاهی جامعه آن روز را بالا برد، افزود: پیامبر در گفتار و رفتار تلاش کرد تا شناخت جامعه به شناخت مناسبی برسد.

 

 

امام جمعه کرمان با متذکر شدن این مطلب که گاهی ممکن است افرادی به اسم دین و با شعار دین به میدان بیایند و جامعه را تحت تاثیر قرار دهند؛ ساخت مسجد ضرار را مصداق این موضوع دانست که بنا کنندگان آن به اسم مسجد که کانون توحید و اجتماع مسلمانان است اما می خواستند مبانی کفر را رواج دهند و نیت آنها چیزی نبود که در حرف می گفتند.

 

 

وی ادامه داد: ممکن است در هر زمان افرادی، کانونی را به اسم اسلام تدارک ببینند اما برای ضرر رساندن به اسلام و یا افرادی با نیت شوم مبانی کفر را رواج دهند و پولی را خرج کنند و... لذا پیامبر دستور سوزاندن مسجد ضرار را دادند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه در تاریخ عاشورا بخشی از آنچه اتفاق افتاد بازگشت جامعه به همین غفلت ها بود؛ تصریح کرد: در طول تاریخ ممکن است افرادی گرایش های مردم را شناسایی و از آن سوء استفاده کنند؛ یکی از بزرگترین مأموریت های پیامبر روشن کردن جامعه و راه برای افراد نادان است.

 

 

وی با بیان اینکه پیامبر با روشنگری توانست دل هایی که غرق فتنه و گناه بودند را هدایت کند و نسبت به این کار بزرگی که پیامبر کرد باید شناخت و معرفت داشته باشید؛ افزود: ممکن است افراد لاابالی و فتنه ساز در صفوف شما بیایند و به نیات شوم خود بپردازند لذا مسلمان راستی کسی نیست که هر ندایی از هرحلقومی بیرون آمد را دنبال کند و یا دست هرکسی را بفشارد و فریب ظواهر را بخورد باید قبل از هرچیزی نیت انسان ها را بداند و جریان شناس قوی باشد و آنجا که می فهمی نیت اسلامی نیست از آن فاصله بگیرید.

 

 

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی دومین محور اساسی را «الگوسازی» پیامبر دانست و با بیان اینکه آن حضرت به لحاظ اخلاقی الگوسازی کرد؛ گفت: پیامبر اسوه حسنه ای است که قرار است در بین مردم ستون های محکم و استواری را به عنوان الگو بسازد که همین کار را هم کرد تا هر جا لرزشی جامعه را تهدید کرد مردم سراغ الگوها بروند.

 

 

وی ادامه داد: پیامبر در رأس ایمان و اخلاص و توکل شجاعت و زهد و تقوا برای همه الگو بودند؛ الگوسازی از اصل های مهمی است که پیامبر به آن توجه ویژه ای داشت و در سطوح مختلف تلاش کرد الگوهایی تربیت کند که امام علی علیه السلام فرمود از چهره آنها می شد فهمید{الگو بودن را} و صداقت از ظاهر و باطن آنها معلوم بود، حرف آنها غیر نیکی چیزی نبود، در دل شب شب زنده داری می کردند و روزها در بین مردم نورافشانی و به دستورات وحی تمسک می جستند و سنت خدا را احیا می کردند و هیچگونه تکبر از آنها نمی دیدید.

 

 

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی به قتل عام فلسطینی ها توسط رژیم اسراییل، ادعاهایی که اسراییل در سر می پروراند و به صراحت اعلام می کند و ... اشاره و ابراز امیدواری کرد:  آمریکا و اسراییل به دست جریان مقاومت شکست بخوردند.

 

 

وی خاطرنشان کرد: جریان مقاومتی که شکل گرفته اعم از جریان قدرتمند حزب الله و انصارالله و سوریه و...همه الهام گرفته از فرهنگ عاشورایی است و در مقابل زیاده خواهی آمریکا می ایستند و همان طور که رهبری انقلاب وعده دادند از بین رفتن این غده سرطانی دور نیست و شاهد آن خواهیم بود.

 

 

امام جمعه کرمان با بیان اینکه بعضی از فرماندهان مقاومت اعلام کردند نگاه به ایران دارند و رهبری را فرمانده قدرتمند جریان مقاومت می دانند؛ تأکید کرد: آنچه در صحنه سیاسی اتفاق می افتد باید در این مسیر باشد و مواظب باشیم فرانسوی هایی که نقش دوست را بازی می کنند و بارها تعهد دادند و عمل نکردند ما را فریب دهند.

 

 

وی تأکید کرد: مواظب باشید جریان قدرتمند مقاومت به رهبری  مقام معظم انقلاب به فضل خدا بتواند برای همیشه استکبار را از صحنه خارج کند و دنیا را در تعادل قرار دهد و بستر مناسب را برای حضور حضرت ولی عصر آمده کند؛ این جریان از لحظه های نبرد در عاشورا رقم خورد؛ از آنجا که حضرت زینب اولین روضه را در کربلا با صحنه قتل برادر غرق در خون خواند؛ کاروانی که در ظاهر کسانی در جنگ بودند فکر می کردند شکست خورده اما این کاروان پیروز تاریخ اسلام به محوریت امام سجاد و زینب بود.

 

 

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به ایام حرکت کاروان اسرا از کوفه به شام، افزود: این کاروان نقش اساسی در تاریخ ایفا کرد و نوع درگیری را توانست برای تاریخ حفظ کند و مأموریت دوم آن این بود شهدای شاخص برجسته ای که به محوریت امام حسین به کربلا رفتند و به شهادت رسیدند و ... را در تاریخ ثبت کرد.

 

 

وی با بیان اینکه هدف از این نهضت به خوبی در جهان دیده می شود زیرا تاریخ کربلا و عاشورا حفظ شده، ابراز امیدواری کرد: اربعین شاهد موج بزرگی از دوستداران اهل بیت باشیم.


خروج