1398/08/13
امام جمعه رفسنجان:

حفظ عزت و لحاظ کردن منافع قوی در برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات برجام، خواست ملت ایران است

امام جمعه رفسنجان گفت: ما از شورای امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی می خواهیم که دوباره برگردند و عزت و عزت مندی را برای ما به ارمغان بیاورند و برای بار آخر و برای همیشه گام های بعدی را بر اساس منافع قوی بردارند.

حفظ عزت و لحاظ کردن منافع قوی در برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات برجام، خواست ملت ایران است

حجت الاسلام عباس رمضانی پور در جمع راهپیمایان 13 آبان در محل میدان ابراهیم رفسنجان بیان کرد: ما ملت ایران اسلامی به دنیا ثابت کردیم که می توانیم مستقل باشیم و از توطئه هاو تحریم های دشمن هراسی نداریم.

امام جمعه رفسنجان یاد شهدای انقلاب، شهدای دانش آموز، شهدای فرهنگی ونیروی انتظامی، شهدای مدافع حرم و ... را گرامی داشت وافزود: ما ملت ایران مرد هیهات من الذله هستیم واهل ذلت و زیر بار زور رفتن نیستیم و به جهانیان ثابت کردیم که جنگ طلب نیستیم.

 

رمضانی پور در تشریح 3 محور ویژگی های عمق راهبردی در ایران امروز، ویژگی های اقتصادی ملت ایران و فرمایشات گهربار رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی بیان کرد: امروز ما سرزمین گسترده و سرشار از امکانات داریم و این ویژگی مهم کشور ما است؛ جمعیت جوان و باشاط و خلاق داریم، در کشور امنیت حتی در مرزهای جغرافیایی احساس می شود و در کشور بکارگیری قدرت سخت و  نرم و ترکیبی هوشمندانه وجود دارد.

 

وی ادامه داد: قوه بازدارندگی در سطح راهبردی و تاکتیکی و توانایی به نمایش گذاشتن این قدرت راه هم داریم، ضمن اینکه پویایی و انعطاف پذیری بر اساس مقتضایت و شرایط حاکم بر کشور وجود دارد.

 

رمضانی پور توان نقش آفرینی در کنترل بحران ها، توان کار دیپلماتیک قوی در سطح کشورهای همسایه، خاورمیانه و خاور دور، توانایی برهم زدن معادلات دشمن در منطقه و جهان، تمدن قوی اسلامی و... داریم که به کشورهای دیگر نیز صادر می کنیم و جهانیان بر این باورند که ملتی قوی و با فرهنگ و دارای تمدنی قوی هستیم.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به فعال بودن ایران در مجامع بین المللی گفت: مسئولان ما در هر جایی در سطح دنیا که باید حضور فعال داشته باشند حضور پیدا می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه مدیرتی راهبردی، توانمند و هوشمند در اداره کشورمان وجود دارد؛ تصریح کرد: ما پتانسیل ارزشمندی از جوانان و مسئولان و در رأس آنها رهبری را داریم و کشور با  اتکا به نیروهای جوان، تحصیلکرده، مسئولت پذیر و خلاق می تواند پیروز میادین باشد  و امیدواریم که شاهد پیشرفت همه جانبه باشیم  و وجود مرجع واحد در تصمیم گیری های آینده ساز راهبردی مؤثر است.

 

 

حجت الاسلام رمضانی پوربیان کرد: ایران از نظر ویژگی های اقتصادی هم دارای آیتم های خاصی است، ایمان عمیق مردم و پایداری انسان های مؤمن یکی از ویژگی های مهم و بارز ملت ایران اسلامی است و ملت ایران بر این باور هستند که اگر راه خدا را با استقامت طی کنند پیروزی ها را به دست می آورند لذا گشودن راه سوم (نه شرقی، نه غربی جمهوری اسلامی) را انتخاب کردند و به سمت تعالی و جلو پیش رفتند و سرزمین ایران اسلامی و مردم سالاری دینی محقق شد.

رمضانی پور ادامه داد: برخورداری از فرهنگ انسان ساز ناب محمدی، بهره مندی از وجود دو رهبر مُصلح و هوشمند  طی 40 سال گذشته ( امام خمینی (ره) وامام خامنه ای)، برخورداری از مردمی مقاوم و نسل جوان و مؤمن و انقلابی که پیام انقلاب را درک کرده اند، همچنین تلاش و برنامه ریزی صادقانه برای وحدت مسلمانان جهان که ملت ایران ترویج دهنده این فرهنگ است، حمایت بدون چشمداشت از مظلومان جهان  از جمله یمن، سوریه، عراق، فلسطین و ... و نیز ایستادگی و پرداخت هزینه های لازم در حمایت از مسئله اصلی جهان ( فلسطین مظلوم) در برابر رژیم نامشروع وغاصب اسرائیل از دستاوردهای مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی است که باید پاس داشته شوند.

 

 

امام جمعه رفسنجان خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب اسلامی روزگذشته در جمع دانش آموزان و دانشجویان فرمودند کسانی که فکر می کنند مذاکره با آمریکا مشکلات را حل می کند سخت در اشتباه هستند، رئیس جمهور ساده لوح فرانسه تأکید می کند که فقط شما کافی است یک مذاکره انجام دهید همه مشکلات شما حل می شود که دروغی آشکار است.

 

 

وی ادامه داد: همچنین معظم له فرمودند برخی  تحریف واقعیت های انقلاب را انجام می دهند و می گویند اختلاف ایران و آمریکا از زمان تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط ایران در سال 57 شکل گرفت در حالی که اختلاف ایران وآمریکا از 28 مرداد سال 1332 بوده نه با تسخبر لانه جاسوسی آمریکا از سال ۵۸.

 

 

امام جمعه رفسنجان با بیان اینکه تسخبر لانه جاسوسی آمریکا توانست دست آمریکای خون آشام را از کشورمان قطع کند؛ تصریح کرد: برخی اگر در مدیریت ضعف دارند این ضعف ها را به اختلاف ها پیوند ندهند؛ امروز بالاترین امتیاز مردم صبر و استقامت در بزرگترین جنگ اقتصادی است، تحریم ها وگرانی ها، فسادهای مالی و ... را می بینند اما صبر می کنند.

 

 

وی گفت: رهبر انقلاب فرمودند امروز آمریکا از سال 1343 ضعیف تر شده اما در عین حال وحشی لذا ما از دولت و مجلس شورای اسلامی می خواهیم برای بار آخر و برای  همیشه گام های بعدی را بر اساس منافع قوی بردارند.

 

 

امام جمعه رفسنجان ادامه داد: 16 آبان آخرین گام و خروج از برجام  ظالمانه ای است که برای ما رقم خورد و ما به تمام تعهدات عمل کردیم اما غربی ها و آمریکای ملعون ذره ای به آن عمل نکردند لذا ما از شورای امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی می خواهیم که دوباره برگردند و عزت و عزت مندی ملت را برای ما به ارمغان بیاورند.


خروج