1398/08/12

۱۳ آبان تداعی کننده آزادی از اسارت است

امام جمعه رفسنجان گفت: ۱۳آبان تداعی کننده آزادی از اسارتی است که هم مجلسِ سال ۴۳ و هم دولتی که رژیم پهلوی برای ما سرپا کرده بودند.

۱۳ آبان تداعی کننده آزادی از اسارت است

حجت الاسلام عباس رمضانی پور در آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در مدرسه شهید انصاری رفسنجان ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسکری(ع) و تبریک 13 آبان گفت: 13آبان تداعی کننده آزادی از اسارتی است که هم مجلسِ سال 43  و هم دولتی که رژیم پهلوی برای ما سرپا کرده بودند و این اسارت به شکل اسارت دادن ملت بزرگ ایران اسلامی و جریان کاپیتولاسیون بود که امروز هم به شیوه های مختلف وجود دارد و در بسیاری از ممالک اسلامی وغیر اسلامی جریان نفوذ آمریکا  و صیانت بخشی برای نیروها و مستشاران خود در کشورهایی همچون عراق وجود دارد.

 

 

وی ادامه داد: در عراق شاهدیم که بیشترین منابع نفتی در اختیار آمریکا است و نفت مردم مظلوم و ستم دیده عراق را می برند؛ بسیاری از اغتشاشات در عراق به خاطر  این فسادهای مالی و اقتصادی در عراق و وابستگی عراق به نفت است.

 

 

امام جمعه رفسنجان با استفاده از روایتی در خطاب به دانش آموزان گفت: رسیدن به خدا و نیل به راه الهی یک راهی طولانی است  و پیمودن این راه نیازمند به مرکب است؛ راهورترین مرکب، مناجات با خدا در دل شب و خواندن نماز شب است یعنی شب را مرکب خود قرار دهیم تا به خدا برسیم؛ لذا قلب های شما دانش آموزان پاک و دلهای آماده دارید و می توانید این مسیر را به خوبی طی کنید قدر این عمر و سن جوانی را بدانید که اهمیت دارد.

 

 

وی ادامه داد: رسالت شما و جوانان بسیجی در عرصه های مختلف از جمله در عرصه علم این است که باید بدانید کشورمستقل و آباد داشته باشد و این را بخواهید و در این راه تمام تلاش خود را بگذارید و هم ایفای نقش داشته باشید وهم وظیفه خود را به خوبی انجام دهید؛ در عرصه علمی باید معتقدانه پیش بروید و علم و دانش را از آن خود کنید.

 

 

حجت الاسلام رمضانی پور افزود: اگر استعداد و نبوغی وجود دارد متعلق به این کشور است اما می بینیم برخی والدین فرزندان خود را برای تحصیل علم به کشورهای خارج می فرستند و پس از تحصیل بر نمی گردند چه خوب است در همین کشور توان و استعداد خود را بگذارند این مملکت آبادتر شود.

 

 

وی تصریح کرد: در عرصه خودسازی نیز باید به گونه ای خود را بسازید که مثل شمعی پروانه ها را دور خود جمع کنید و سازندگی های علمی، معنوی، فکری، اخلاقی و سیاسی را در خود ایجاد کنید وگرنه خسارت می بینید.

 

 

وی شاخصه های  جوانان بسیجی را در 3 عنصر بصیرت، اخلاص و عمل دانست وگفت: شما دانش آموزان بسیجی باید این عناصر را در خود داشته باشید و به جا و اندازه عمل کنید.

 

 

 

رمضانی پور ادامه داد: دانش آموزان سهم زیادی در خلق حماسه 13 آبان داشتند و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند چراکه آنچه را که در لانه جاسوسی آمریکا یافت شده است و فرزندان و جوانان این ملت کاغذ پاره ها را به هم چسباندند و بیش از 70 جلد کتاب  در لانه جاسوسی آمریکا کشف شده است و در سال 95 به وزیر وقت آموزش و پرورش داده شده، چرا در درس های دانش  آموزان نمی گنجند تا دانش آموزان آنچه که ستم های آمریکا برای ملت ایران روا داشتند و بر سر مردم ایران آوردند مطلع شوند؟

 

 

 

وی خاطرنشان کرد: از آنچه  ستم کرده اند ما آگاه نیستیم و نمی دانیم که چه کرده اند دانش  آموزان باید اطلاعات کامل و جامع را نسبت به گذشته، حال و آینده نظام و انقلاب اسلامی داشته باشند تا این انقلاب که با خون شهدا به تثبیت رسیده است را به دست صاحب اصلی آن برسانیم لذا حضور آگاهانه شما را در 13آبان می طلبد.

 

به نقل از خبرگزاری شبستان


خروج