1398/07/20
امام جمعه رفسنجان:

ضرورت شفاف سازی جایگاه های منتخبین ملت/ مردم باید بدانند نمایندگان آنان چه فعالیت هایی در مجلس دارند

امام جمعه رفسنجان امام جمعه رفسنجان به ضرورت شفاف سازی جایگاه های منتخبین مردم از جمله خبرگان و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: خوب است آرای نمایندگان ما مشخص شود و مردم هم بدانند که نمایندگان چه فعالیت هایی در مجلس دارند.

 ضرورت شفاف سازی جایگاه های منتخبین ملت/ مردم باید بدانند نمایندگان آنان چه فعالیت هایی در مجلس دارند

حجت الاسلام عباس رمضانی پور در خطبه های نمازجمعه امروز(۱۹ مهر)ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی؛ سالروز تأسیس سازمان عقیدتی سیاسی در ارتش جمهوری ایران را تبریک گفت و افزود: ارتش مقتدر و انقلابی در رکاب ولایت و رهبری است.

 

 

 

امام جمعه رفسنجان افزود: همه رده های مختلف ارتش امروز با قوت و قدرت کار خود را انجام می دهند و این جایگاه به مکتبی تر شدن و افزایش اعتقادات کمک می کند و این جایگاه در ارتش، سپاه، نیروی انتظامی بسیار ارزشی و معنوی است و از جمله ضرورت ها است که باید وجود داشته باشد.

 

 

 

وی تصریح کرد: امروز در بحث هوا و زمین نیروهای مسلح ایران اسلامی قوی است و از کشتی های تجاری  به ویژه کشتی های حامل نفت حفاظت می کند؛ در 60 مایلی بندر جده عربستان امروز یکی از نفت کش های ما مورد حمله واقع شد اما آسیب چندانی ندید؛ قطعاً نیروهای مسلح پاسخ مناسب را به عربستان می دهند و این رژیم کودک کش سفاک عربستان جز اینکه برای استکبار جهانی شیرده باشد ارزش دیگری ندارد و متأسفانه به اسم اسلام خیانت به اسلام می کند.

 

 

 

امام جمعه رفسنجان ادامه داد: زیارت اربعین امام حسین (ع) فواید و ثواب عظیم دارد؛ از همه خانواده ها یک نماینده هم که شده راهی این سفر شدند و این پیاده روی نقشه های کور دشمنان را نقش بر آب کرده توطئه های آنان برای این که مسلمانان عشق خود را به امام حسین نشان ندهند و این عشق فروکش کند؛ نقش بر آب است و هیچ راهبردی نداشتند.

 

 

 

وی نام و یاد شهدای اسلام و شهدای محراب از جمله آیت الله اشرفی اصفهانی عالم مجاهد دوران دفاع مقدس را تسلیت گفت و افزود: یکی از برکات انقلاب و نظام اسلامی دستور تأسیس مجمع تقریب مذاهب اسلامی توسط آیت الله العظمی امام خامنه ای است که به رغم توطئه های دشمنان جهت ایجاد تفرقه بین مسلمانان، آن مجمع توانسته دل های مذاهب اسلامی را به هم نزدیک کند که برای ما ارزشمند است.

 

 

 

امام جمعه رفسنجان گفت: در 21 مهر سال 43 لایحه کاپیتولاسیون توسط مجلس به تصویب رسید و این خفت و ذلت را برای این ملت به بار آوردند و امام نیز در پی این  تصویب، در نامه شدید الحنی اعتراض کردند که منجر به این شد 13 آبان 43 امام راحل را به خارج از کشور و ترکیه و نجف تبعید کردند.

 

 

وی به اهمیت اداره استاندارد پرداخت و گفت: بسیاری از مجموعه ها در ساخت و ساز و.... به استاندارد نیاز دارند لذا ضرورت دارد این اداره فعال تر عمل کند؛ از استان گلایه داریم که با توجه به اینکه رفسنجان از نظر جمعیتی دومین شهرستان در استان محسوب می شود اما اداره استاندارد ساختمان مستحکم و با استحکام ندارد و از استاندار می خواهیم در برابر این اجحافی که در حق رفسنجان می شود؛ مساعدت کنند.

 

 

 

امام جمعه رفسنجان به ضرورت شفاف سازی جایگاه های منتخبین مردم از جمله خبرگان و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: خوب است آرای نمایندگان ما مشخص شود؛ در بحث تصویب لایحه شفاف سازی بعضی ها کوتاهی می کنند و شایسته است نمایندگان این موضوع را تصویب کنند و مردم هم بدانند که نمایندگان چه فعالیت هایی در مجلس دارند.

 

 

وی با اشاره به اینکه اگر ذره ای غفلت داشته باشیم دشمنان از آن ذره هم بهره می گیرند و آشوبی به راه می اندازند؛ تصریح کرد: از زمانی که فتنه های مختلف توسط دشمن از جمله در سال های  78و 88 و ... شروع شد برخی استان ها متأسفانه بد عمل می کنند، بدانیم که اگر یک گروه 40 تا 50 نفری حرکتی انجام دهد، خوراکی برای دشمن می شود و آشوبی ایجاد می کند لذا باید مواظب بود و تجمعات و فراخوان هایی{به بهانه احقاق حق و...} نداشته باشید کافی است به ما و فرماندار و دیگر مسئولین بگویید، ما دفاع می کنیم و ریختن در خیابان ها فایده ای ندارد.

 حجت الاسلام رمضانی پور خاطرنشان کرد: باید هوشمندانه عمل کنیم و حافظ انقلاب و ارزش هایی که به واسطه خون شهدا حاصل شده باشیم؛ مشکلات معیشتی هم با صبر و استقامت در برابر توطئه دشمن و نیز فعال کردن نظارت ها به دست می آید؛ رئیس دستگاه قضا هم بارها اعلام کرده که اگر مسئولی به کار خود درست عمل نکرده باید مؤاخذه شود و تعارف نداریم  اما در این 40 سال کوتاهی کردیم و می بینیم افرادی وظیفه خود را به درستی انجام نداده و مشکلاتی برای مردم به وجود آمده است و باید امیدوار به آینده انقلاب و نظام و هم به فضل خداوند باشیم.

 وی به پشت صحنه اعتراضات عراق اشاره کرد و افزود: آمریکا و اسراییل و انگلیس و عربستان این صحنه های اعتراض را در شهرهای شیعه نشین عراق به وجود آورند که خوشبختانه فروکش شد؛ آنها می خواستند عظمت راهپیمایی اربعین نشان داده نشود؛ از مرجعیت شیعه عراق تشکر می کنیم که ورود کرده و بحث فروکش کرد.

 امام جمعه رفسنجان بیان کرد: رهبر انقلاب اسلامی فرمودند تصویر سازی غلط کار دشمنان است آنها می خواهند از راه سومی که شما انتخاب کردید شما را تخریب کنند؛ راه سوم که " نه شرقی نه غربی، راه مستقیم الهی" است راه مستقیم الهی را مورد هدف قرار دهند؛ مردم جزو حزب الله هستند که مؤثر بوده و خواهد بود لذا دشمن می خواهد شما را از راه سوم بازگرداند.

 وی ادامه داد: آنها می خواهند با تمام ابزار تبلیغاتی و امکانات که منجر به فشارهای اقتصادی داخل کشور شده را محصول شعارهای انقلابی شما بدانند و می خواهند شما شعار مرگ بر آمریکا را ندهید و استقلال خواهی که شما دارید و نیز استکبار ستیزی و کارهای انقلابی دست بردارید که ما کارهای شما را درست می کنیم اما این تزویر است و ما این راهی که انتخاب کردیم را ادامه می دهیم.

 حجت الاسلام رمضانی پور با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع نخبگان مبنی بر اینکه باید ایرانی زندگی و فکر کنیم؛ بر عمل به توصیه های معظم له تأکید و بیان کرد: حمله ترکیه به شمال سوریه یک خطای بزرگ راهبردی است ونتیجه ای نخواهد داشت و آمریکا به هیچ کس وفا نکرده و نمی کند.


خروج