وحدت جهانی؛ اصلی که امام به خاطرش در برابر دشمن ایستاد

حجت الاسلام آقاتهرانی با بیان اینکه در کشور وحدت بین ملت وجود دارد اما وحدت بیش از این مد نظر امام راحل بود؛ گفت: دشمن این را نمی خواهد اما وحدت جهانی اصلی است که امام به خاطرش در برابر دشمن ایستاد.

وحدت جهانی؛ اصلی که امام به خاطرش در برابر دشمن ایستاد

 حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی (10 خرداد)در آیین راهپیمایی روز قدس در شهر رفسنجان که از میدان بسیج تا مصلی امام خامنه ای برگزار شد؛ بیان کرد: تاریخچه ایجاد اسراییل به حدود 200 سال پیش بر می گردد، زمانی مسلمانان دولت و حاکمیت عثمانی را داشتند و 900 سال این حاکمیت متعلق به مسلمانان بود.

 

 

وی افزود: الان در غرب در این مورد تحت عنوان امپراطوری عثمانی تحقیقات می کنند که مسلمانان وحدت داشتند؛ لذا ابتدا برای بر هم زدن وحدت بین مسلمانان جنگ های صلیبی راه افتاد و جنگ با مسلمانان شروع شد و در این جنگ های صلیبی قتل عام های وحشتناکی وجود دارد؛ ایرانی ها افراد مدافع خوبی هستند و وطنشان را دوست دارند و شروع کننده جنگ نیستند.

 

 

آقاتهرانی با اشاره به اینکه جنگ تحمیلی را مگر ما شروع کردیم؟! تصریح کرد: این واقعیت دارد که جنگ های صلیبی از آنها شروع شده است صلیبیون افرادی مسیحی و سه خدایی قائل بودند، اینها بنا کردند که حمله کنند و کشورهای اسلامی را به اشکال مختلف نابود کنند و به دنبالش جنگ جهانی اول راه افتاد و در نهایت نتیجه آن این شد که دولت عثمانی شکست خورد و وحدت اسلامی ما نابود شد و فرانسه و انگلیس همه کاره شدند.

 

 

وی خاطرنشان کرد: ما الکی مرگ بر اسراییل و آمریکا نمی گوییم، در جنگ جهانی اول برنده فرانسه و انگلیس شدند ( پیش از جنگ جهانی اول، قدرت متعلق به دولت عثمانی بود)، این دو کشور چند کار کردند و مبنای کارشان به هم زدن وحدت بین مسلمانان است دشمن به دنبال این است که ما را از هم جدا کند یا به عنوان شیعه و یا سنی، یا به عناوین مختلف؛ گفتند وحدت اسلامی درست نشود برای همین گفتند مرزبندی کنیم و کشورهای اسلامی را کوچک کوچک کنیم که هر روز درگیر باشند ( معمولا افراد لب مرز افرادی هستند که با افراد داخل کشور سازگاری ندارند)؛  اما چیزی از همه اینها مهمتر بود و گفتند خاورمیانه را اگر بخواهیم به هم بزنیم باید زبانشان را هم به هم بزنیم حتی زبان ها را به هم زدند مثلا در ترکیه ترکی حرف می زنند ولی به زبان انگلیسی می نویسند کاری کردند که تمام کتابخانه های اسلامی نابود شود و بچه های اسلامی نتوانند استفاده کنند گفتند عقده سرطانی را در مرکز خاورمیانه ایجاد کنیم تا اسلام را نابود کنیم و ان هم اسرائیل بود؛ اسرائیل را در قلب جهان اسلام برای به هم ریختگی همیشگی بین بچه مسلمان ها راه اندازی کردند.

حجت الاسلام آقا تهرانی گفت: شأن وجود صهیونیست ها همین است و کار انگلیس بود که اسرائیل را راه انداخت، کلیدش به دست انگلیس بود، اُرتور بلفور وزیر خارجه انگلیس حدود 102 سال پیش یک سال قبل از جنگ جهانی اول تصمیمِ دولت انگلیس را علنی کرد که ما بنا داریم تمام یهودی ها را از سراسر دنیا از آلمان، روسیه و ... جمع کنیم و در وسط خاورمیانه و در قلب فلسطین جایی که قبله اول اهل اسلام بوده جای بدهیم، طی 30 سال طول کشید تا توانستند یهودی ها را در فلسطین اسکان بدهند یعنی 61 سال پیش این کار تمام شد و رژیم صهیونیستی رسماً موجودیت خود را اعلام کرد.

 

 

وی بیان کرد: از آن روز به بعد مأموریت عوض شد یعنی انگلیس و فرانسه قدرتشان افت کرد و مأموریت به دست آمریکا افتاد؛ الان هم در آمریکا رئیس جمهور آمریکا کسی است که بیشترین یهودی ها به او رأی می دهند، 5 میلیون یهودی در آمریکا هستند  که اینها آمریکا را هم اداره می کنند بیشترین مالیات که یهودی ها می دهند حدود 25 درصدش به حساب صهیونیست می رود  و اینها برای تحکیم موقعیت اسرائیل روز به روز تلاش می کنند؛  این رژیم نامشروع هم هر روز یک جنگی راه انداخته است، جالب است در آیاتی از قرآن آمده است که : " یهودی ها گفتند دست خدا بسته است اما دست خودشان بسته است و دست های خدا باز است" ، اصلا مسلمانان را حق حیات نمی دانند و آمدند در خانه و صاحبخانه شدند و هر روز آتش افروزی می کنند؛ در قرآن آمده است که : " آینها آتش را می افروزند خدا خاموش می کند، هرگاه آتش را می سوزانند خدا خاموش می کند و اینها روی زمین فساد می کنند و خدا مفسدین را دوست ندارد " این وعده خداست.

 

 

آقا تهرانی ادامه داد: اینها به تمام کشورهایی که زورشان می رسد  از جمله تونس، بحرین و ... را بمباران کردند داشتند به جلو و به ایران و پاکستان می آمدند و تهدید می کردند که مراکز هسته ای تان را می زنیم لذا مرکز فساد در خاورمیانه صهیونیست است انحراف فکری و عقیدتی از آن این رژیم صهیونیست غاصب است؛ الان بین همسایه ها را به هم ریخته و بین کشورهای اسلامی اختلاف انداخته است و ما چکار باید بکنیم؟ امام در سال 57  که انقلاب پیروز شد مقتدرانه  کشوری راه انداختند و گفتند ما به دنبال وحدت جهان اسلام هستیم، امام دنبال وحدت جهان اسلام بود نه وحدت  اصفهان و کرمان،  مشهد و تبریز و ... در کشور وحدت بین ملت وجود دارد وحدت بیش از این مد نظر امام راحل بود اما دشمن نمی خواهند این را، چون وحدت جهانی اصلی است که امام به خاطرش در برابر دشمن ایستاد.

 


وی گفت: دشمن به هم ریختگی  را هدف دارد چون 900 سال حاکمیت متعلق به بچه مسلمان ها بود  به دنبال این هستند که هرگز  این وحدت راه نیفتد امام راحل هم فرمود آخرین جمعه ماه رمضان روز قدس را راه می اندازیم تا دفاع  کنیم از مظلومیت ها؛ در سال 61 رژیم صهیونیستی به لبنان حمله کرد و نیمی از این سرزمین را اشغال کرد  ما در  آن موقع در جنگ تحمیلی بودیم همان موقع امام کلمه انقلابی را انتخاب و فرهنگ مقاومت را کلید زدند و مقاومت باید باشد  تا وحدت اسلامی شکل بگیرد دشمن می دانست چکار دارد می کند  حواسش هست خب جنگ های  اخیری که راه افتاد تا  جنگ 31 روزه که بچه های لبنان در آن پیروز شدند همچنین راه اندازی جریانات انحراف هم از جمله جریان القاعده، داعش، النصر و ...  را درست کردند تا وحدت مسلمانان را از بین ببرند اما دیدید که نتوانستند پیروز شوند.

آقا تهرانی افزود: راهپیمایی روز قدس عبادت است دفاع از بچه مسلمانان است، کسی که همتش رسیدگی به مسلمانان باشد مسلمان است، مسئولی که هدفش رسیدگی باشد و وحدت کلمه باشد پیشگیری از بسیاری از خطرات است یادتان نرود که دشمن با این وحدت جرات ندارد خونریزی راه بیندازد.

 

 

 

وی گفت: یکی از غیب  گویی های دشمن این است نتانیاهو سال گذشته در تلویزیون گفت: سال آینده  ایران از بی آبی مشکل پیدا خواهد کرد ما دستگاه هایی داریم که آب را برای ملت ایران تصفیه می کند تا از تشنگی نمیرید اما امسال چنان بارندگی آمد که زیر سیل رفتیم، اینها اهل دنیایند و اصلا خدا را به عنوان اصل و پارامتر قبول ندارند؛ یهودی ها گفتند دست خدا بسته است خدا لعنت کرد انها را؛ رشد روز به روز کشور ما قابل مقایسه با دیگر کشورها نیست، ذره ای به صهیونیست و آمریکا نباید کرد اینها اهل عهد و پیمان نیستند عهد و پیمان مال بچه مسلمان هاست. رهبری فرمودند : امروزِ ما بهتر از اول انقلاب است یارانِ امروزِ من بهتر از یاران دیروزِ امام هستند لذا دقت کنید و واقعا بایستید و نظام را حمایت کنید و نهی از منکر کنید که وظیفه است.

 

 


خروج