حجت الاسلام نصرالله پور:

شیعه در اوج قدرت قرار گرفته/حرف های خطای بعضی از مسئولین ناشی از عدم تحلیل درست آنان از تاریخ است

امام جمعه ارزوئیه با اشاره به اینکه از آن روزی که پهپاد آمریکایی توسط شیعه زده شد تعبیر ابرقدرت در دنیا تغییر کرد؛ گفت: مسئولین حرف هایی می زنند که خطا است زیرا تاریخ را درست تحلیل نمی کنند.

شیعه در اوج قدرت قرار گرفته/حرف های خطای بعضی از مسئولین ناشی از عدم تحلیل درست آنان از تاریخ است

حجت الاسلام جواد نصرالله پور، به مناسبت آغاز امامت امام عصر در ویژه برنامه ای که در جوار آستان امامزاده ابوالبشائرهاشم در مسجد شیرخدا برگزار شد؛ در سخنانی پیرامون وظایف شیعه برای زمینه سازی ظهور، مطالبی بیان کرد و گفت: بر اساس فرموده امام صادق علیه السلام، نهم ربیع الاول-آغاز امامت امام زمان- غدیرثانی است.

 

 

 

امام جمعه ارزوئیه در همین رابطه با استفاده از فرازهایی از نامه امام زمان علیه السلام به شیخ مفید تصریح کرد: بر اساس این نامه، راز ظهور ''همدلی وفادارانه حول عهد''ی است که بر گردن شیعه است و آن عهد، طبق آیات قرآن کریم امامت و ولایت و اطاعت از اهل بیت است.

 

 

 

وی با اشاره به اینکه بر اساس این نامه، زمینه سازی ظهور باید توسط شیعه انجام شود؛ ظهور را مسئله ای عمومی و عام المنفعه خواند و گفت: ظهور را شیعه می تواند جلو بیندازد پس  شهرت ها و مسئولیت ها و دنیا، شما را از عهدی که با امام دارید غافل نکند و باید برای ظهور دعا کرد.

 

 حجت الاسلام نصرالله پور گفت: ظهور ابعاد مختلفی دارد که یکی از این ابعاد، دفاعی است و الان شیعه به قدرت بازدارنده رسیده و یک ابرقدرت در دنیا است؛ از آن روزی که پهپاد آمریکایی توسط شیعه زده شد تعبیر ابرقدرت در دنیا تغییر کرد و دنیا این ابرقدرت جدید را پذیرفته و این قدرت جبهه مقاومت است.

 وی با افزودن اینکه این یعنی در تمام معادلات بین المللی شیعه را در نظر بگیرید زیرا کار دست سربازان امام زمان بود؛ گفت: امروز اقتصاد شیعه پاشنه آشیل شده اما اگر در همین موضوع به فرمایشات رهبری عمل شود شیعه قدرت اقتصادی را می گیرد.

 امام جمعه ارزوئیه پیاده روی اربعین را جلوه ای از اتحاد خواند و با بیان اینکه دشمن در جنگ مذهبی شکست بزرگی از ما خورده، تصریح کرد: با وجود انواع دروغ ها و شایعات علیه اسلام اما امسال هزاران مسیحی از سراسر عالم در پیاده روی اربعین شرکت کردند.

 

وی افزود: گرچه با سانسور شدید خبری هیچیک از رسانه های غربی و عربی یک خبر از عراق منتشر نکردند اما جوانان شیعه کاری کردند که «حب الحسین یجمعنا» در فضای مجازی ترند شد.

 

 

حجت الاسلام نصرالله پور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحلیل مقام معظم رهبری از دوران امامت ۲۵۰ ساله معصومین(از زمان رحلت رسول اکرم تا آغاز غیبت صغری) با تأکید بر مطالعه کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» و اشاره به این مطلب که 10 میلیون جلد از این کتاب در یمن فروش رفته؛ افزود: رهبری تحلیل عجیبی دارد؛ نظر ایشان درباره انسان ۲۵۰ ساله این است این انسان در هر دوره ای وظیفه خود را انجام داده و تنها یک هدف داشته و آن «تشکیل حکومت جهانی اسلام در کره زمین» است.

 وی با اشاره به اینکه در دوران غیبت هم فقها که اولین آن «ابن قولویه» بوده تا الان که «مقام معظم رهبری» است؛ در واقع خدا الگوی امامت و مدیریت در اختیار گذاشته که با این الگو شیعه را مدیریت کنند‌؛ گفت: هر موضوعی تا ظهور پیش بیاید الگویی در انسان ۲۵۰ ساله دارد که به آن تکیه کنیم.

 این کارشناس مهدویت اظهار داشت: امروز عده ای در داخل می گویند باید مانند امام حسن علیه السلام صلح کرد در حالیکه اینها نمی دانند حضرت به خاطر بی یاوری و خیانت فرماندهان تن به صلح داد؛ بله، امروز را با دوران امام حسن علیه السلام مقایسه کنیم اما آن امام حسن که در جنگ جمل تمام لشکریان عایشه را از هم پاشاند و به سردار جمل معروف شد؛ اگر با معاویه بیعت کرد چون سپاهی با موشک های بالیستیک دوربرد نداشت؛ مملکت ۸۰ میلیونی با ۴۰ میلیون بسیجی نداشت.

 

 

وی ادامه داد: امروز حاج قاسم سلیمانی به تنهایی یک لشکر است؛ چند میلیون محسن حججی دارید؛ چرا مسئولین حرف هایی می زنند که خطا است زیرا تاریخ را درست تحلیل نمی کنند؛ رهبری فرمود در دوره شعب ابی طالب نیستیم بلکه در دوره بدر و خیبر هستیم، یعنی امروز می خواهیم فتح خیبر کنیم؛ همانگونه که عراق و سوریه و... را فتح کردیم.

 امام جمعه ارزوئیه با اظهار تعجب از اینکه چرا امروز که در اوج قدرت شیعه هستیم، حرف از مذاکره با عربستان به میان می آید؛ عربستان صادر کننده بنزین که امروز واردکننده شده؛ افزود: بچه های ما در یمن از آل سعود ۲ هزار اسیر و ۷۰۰ میلیون دلار غنیمت گرفتند؛ الان مسئول در جمهوری اسلامی بگوید ما حاضریم با عربستان مذاکره کنیم؟!

 وی با تصریح به اینکه مردم روز به روز بیشتر می فهمند باید چپ و راست را کنار بگذارند؛ خاطرنشان کرد: امام(ره) برای زمینه سازی ظهور قیام کرد تا ولی فقیه در رأس حکومت قرار گیرد اما آنهایی که چپی و راستی در این کشور درست کردند به ما خیانت کردند؛ رهبری فرمود «انقلابی و غیرانقلابی، نه اصولگرا و اصلاح طلب» هر کس حامی تولید باشد انقلابی است.، چپ و راست برای کسانی که دنبال منافع خود هستند نه کسانی که دنبال زمینه سازی ظهور هستند.

 حجت الاسلام نصرالله پور در خطاب به کسانی که صحبت از مذاکره به روش امام رضاعلیه السلام می کنند؛ تذکر داد: امام رضا اگر می خواست به مدل ما مذاکره کند شیعه نابود می شد در حالیکه امروز شیعه بودن و اسلام خود را از امام رضا داریم زیرا با ورد ایشان، ایران شیعه خانه اهل بیت شد.الان جمهوری اسلامی ارتش و سپاه مقتدر دارد، اگر رهبری حکم جهاد دهد صدها هزار شیعه در آمریکا و یمن و عراق لبیک می گویند.

 وی در بخش پایانی سخنانش تعیین وقت برای ظهور را کار دروغگویان دانست و ادامه داد: منطق ظهور را باید دنبال کرد ما بر اساس این منطق و روایات می گوییم خیلی نزدیک است، اما وقت تعیین نمی کنیم؛ امروز یمن برای اولین بار قیام کرده{خروج یمانی از نشانه های ظهور}از خراسان بزرگ که بخشی از آن پاکستان است تیپ فاطمیون شکل گرفته {قیام خراسانی} و آینده پاکستان دست این جوانان است؛ رهبری هم که برای اولین بار فرمودند به زودی دولت های سفیانی منطقه را نابود خواهیم کرد.

 امام جمعه ارزوئیه با اشاره به اینکه رهبری همچنین فرمودند پیاده روی اربعین، زمینه ساز شهور است؛ بیان کرد: معجزه خدا بود که پیاده روی اربعین را همزمان با داعش درست کرد و امروز هسته های مقاومت در این پیاده روی شکل گرفته است.

 وی در خصوص دیگر علائم ظهور گفت: رهبری چند سال پیش فرمودند، اسراییل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید؛ بر اساس روایات، یهود فقط زمان ظهور نابود می شود؛ یا فرمودند به زودی نمازجماعت در بیت المقدس می خوانیم.

 


کارشناس مهدویت با اشاره به اینکه رهبری هر چه پیش بینی کردند محقق شد؛ افزود: فرمودند به زودی سلاح ها دست مجاهدان اسلام می افتد، اندکی بعد به دست بچه های یمن افتاد یا آنجا که فرمودند پوزه آل سعود در یمن به خاک مالیده می شود.

 

وی با بیان اینکه عده ای می گویند کاش ما در دوران پیامبران بودیم و آن معجزه ها را می دیدیم؛ اظهار داشت: آیا این انقلاب با این همه دشمن، اما تبدیل به ابرقدرت دنیا شده، معجزه نیست؟ صدای ظهور از یمن به گوش می رسد. رهبری فرمود: به زودی فتح الفتوح و پیروزی بزرگ نصیب شیعه می شود.

  امام جمعه ارزوئیه در پایان متذکر شد: دشمن فتنه های رنگارنگ در کنار انتخابات تدارک دیده، مواظب باشید.


خروج