تأکید ائمه جمعه کرمان بر حفظ و تقویت وحدت در جامعه

ائمه جمعه کرمان بر حفظ و تقویت وحدت در جامعه اسلامی تأکید کردند.

تأکید ائمه جمعه کرمان بر حفظ و تقویت وحدت در جامعه

حجت‌الاسلام علی رفیعی امام جمعه فاریاب در خطبه‌های امروز نماز جمعه میلاد باسعادت پیامبر اسلام را تبریک گفت و بر حفظ وحدت بین مسلمین تاکید و اظهار داشت:  امروز وحدت به عنوان یک گفتمان در آمده است و دشمن به جای جنگ‌های مرزی و تجاوز مستقیم  به جنگ هویتی دست زده است.

 وی بیان کرد: آشوب‌ها و فتنه‌ها در عراق و لبنان برای ناامن‌کردن است و یکی از اهداف شوم دشمن کشاندن آشوب‌ها به داخل مرزهای کشورمان است، لذا کسانی که حرف‌های تفرقه‌افکن می‌زنند و سبب چند قطبی‌شدن مردم می‌شوند پرهیز کنند.

امام جمعه فاریاب تصریح کرد:  حضور در راهپیمایی 13 آبان و این مقاومت و این نه گفتن به آمریکا و این نه گفتن به مذاکره خیلی کارساز است.

 

وحدت نیاز اصلی جامعه است

حجت‌الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان اظهار کرد: انقلاب اسلامی زمینه‌ساز حکومت عدالت‌گستر حضرت مهدی (عج) است بنا به فرموده نبی مکرم اسلام (ص) جمعی از مردم مشرق‌زمین قیام و زمینه را برای حکومت حضرت مهدی (عج) مهیا می کنند گرچه دشمنی‌های فراوانی پیش روی آن‌هاست.

وی تاکید کرد: وحدت پیام اولیه اسلام و نیاز اصلی جامعه بشری است هر جا مسلمانان ضربه خوردند به‌واسطه اختلاف‌ها بوده است که دشمنان بیشترین بهره‌ها را بردند.

امام جمعه کوهبنان تصریح کرد: اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجام را شاهدیم در حالی‌که ایران اسلامی تمام تعهدات خود را در جریان برجام اجرایی کرد ولی آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به تعهدات خود پایبند نماندند و امروز هم از پیشرفت ما عصبانی هستند.

بارگاه شهدای گمنام عنبرآباد احداث شود

حجت‌الاسلام رضا سالاری امام جمعه عنبرآباد بیان داشت: در نظام اسلامی که جایگاهش جایگاه ولایت و امامت است، مسئولانش می‌بایست تمام وقت، همت، میز و اتاقشان در خدمت امام زمان(عج) باشد.

وی عنوان کرد: وظیفه همه مسئولان و ملت ایران است اگر صلاح مملکت را خواستارند، تبعیت از منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب کنند  در عنبرآباد شنیده می‌شود، عده قلیلی از مسئولان از جایگاه خود سوءاستفاده می‌کنند که اگر روزی وظیفه خود بدانم اسم آن‌ها از تریبون مقدس نماز جمعه اعلام می کنم.

امام جمعه عنبرآباد خاطرنشان کرد: مردم و مسئولان، در ساخت بارگاه شهدای گمنام شهرستان باید کمی غیرت و همت به خرج بدهند؛ فرمانداران قبلی گفتند بودجه‌هایی گذاشتند اما ما چیزی ندیدیم.

وی خطاب به شورای و شهردار شهر افزود: همه کارهای عمرانی شهر یکماه تعطیل شود و گنبد گلزار شهدای گمنام شهرستان ساخته شود.

سالاری با انتقاد از عدم پرداخت به موقع خسارت کشاورزان جنوب استان کرمان خواستار رسیدگی به این موضوع شد.

وی با تبریک 12 ربیع‌الاول آغاز هفته وحدت و 17 ربیع‌الاول سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) گفت: تعیین هفته وحدت از ابتکارات ماندنی حضرت امام خمینی(ره) بود که توطئه دشمنان اسلام را خنثی کرد و امروز به یک گفتمان غالب در شرایط کنونی تبدیل شده، چرا که این وحدت بر پایه ایستادن در برابر کفر و استکبار بنا شده است و تیرهای دشمنان به سنگ خورده است.

آمریکا ضعیف‌تر شده است

حجت‌الاسلام محمدزاده امام جمعه ماهان اظهار داشت: آمریکا همان آمریکای سال ۱۳۴۳ است و خوی آمریکا خوی گرگ است اما آمریکا امروز ضعیف‌تر شده است باتوجه به اینکه در طول این ۴۱ سال هر کاری را که می‌توانست علیه ما انجام بدهد انجام داده است.

وی کودتا، تحریک‌های تجزیه‌طلب، راه‌اندازی جنگ تحمیلی، تحریم، فتنه و تهدید از جمله کارهایی که  از سوی آمریکا بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران انجام داده برشمرد و اضافه کرد: البته ما هم در مقابل آن‌ها ایستاده و راه نفوذ مجدد سیاسی به کشور را بسته‌ایم به گونه‌ای که دیگر تهدید تحریم و تهدید کارساز نیست.

امام جمعه ماهان تصریح کرد:امروز تمام امید آمریکا به این تحریم‌ها است تا شاید بتوان از این طریق ما را بر سر میز مذاکره بکشاند و متاسفانه بعضی خیال می‌کنند که با مذاکره مشکلات کشور حل می‌شود که این اشتباه بزرگی است.

نباید با هر وسیله‌ای در پی شادکردن مردم بود

حجت‌الاسلام منتظری امام جمعه انار با تبریک فرارسیدن هفته وحدت بیان کرد: هفته وحدت از جمله ابتکارات سرنوشت‌ساز و تاریخ‌ساز حضرت امام خمینی (ره) است و داشتن وحدت بسیاری از توطئه‌های استکبار را خنثی و یا کم‌اثر می‌کند.

وی عنوان کرد: یکی از توطئه‌های دشمنان جنگ رسانه‌ای و جنگ روایت‌هاست. موضوعاتی که دشمن در جنگ رسانه‌ای و روایت‌ها مورد نظر قرار دارد؛ تحریف تاریخ ایران اسلامی و انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تطهیر خاندان کثیف رژیم پهلوی، مخدوش‌کردن چهره شخصیت‌های خدوم و انقلابی، تحریف آرمان‌های امام و انقلاب اسلامی و ...است.

منتظری در ادامه با بیان اینکه همه ما با شادی مردم موافقیم اما نه به هر وسیله‌ای، تصریح کرد: باشوخی‌ها و مطالب سخیف و رکیک و بعضی از موسیقی‌های مسئله‌دار نمی‌توان مردم را شاد کرد شهرستان انار دارای مشکلات زیادی است که این برنامه‌های به اصطلاح شادکننده گرهی از مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم باز نمی‌کند.

تفرقه‌افکنی سرمایه‌های اسلام را هدر می‌دهد

حجت الاسلام محمدحسین نوزایی امام جمعه بخش اسماعیلی جیرفت اظهار داشت: امروز باید مواظب باشید که اسرار شعیه و اسلام به دشمن نرسد در گذشته این همه دستگاه جاسوسی نبود ولی امروز،دشمن از هر طریقی جاسوسی می‌کند.

وی بیان کرد: پرداختن به تفرقه و اختلاف نتیجه‌ای جز هدر رفتن سرمایه‌های اسلام ندارد وحدت باید تقویت شود که برنامه‌های دشمن همچون گذشته خنثی شود.

امام جمعه بخش اسماعیلی جیرفت خاطرنشان کرد: شکی نیست که  ایران مورد هجمه دشمنان است و دشمن به‌دنبال اهدافی از جمله تحریف تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است و برای تحریف دفاع مقدس 50 سوژه مورد نظردارد.

وی تصریح کرد: مذاکره با آمریکا یعنی تنفس مصنوعی به شیطان بزرگ و جمهوری اسلامی ایران دیگر در هیچ موضوع با آمریکا مذاکره نمی‌کند.

 

وی با اشاره به گام چهارم جمهوری اسلامی ایران  و تقدیر از دولت عنوان داشت: نباید بیشر معطل اروپا ماند و برهمگان ثابت شد که این کشورها برای اجرای، تعهدات خود هیچ گامی برنداشتند و مسئولان باید با تکیه برتوان داخلی و حمایت از تولید داخلی مشکلات اقتصادی را برطرف کنند.

 

 

به نقل از خبرگزاری فارس


خروج