1399/01/25

قرارگاه سازندگی خاتم‌الا‌نبیاء برای رفع همیشگی تهدید سیل در رودبار جنوب با دولت همکاری می‌کند

فرمانده سپاه کرمان با اشاره به اینکه ما در سپاه تعامل داریم و رقیب کسی نیستیم گفت: قرارگاه خاتم برای رفع تهدید سیل در رودبار جنوب با دولت همکاری می‌کند.

قرارگاه سازندگی خاتم‌الا‌نبیاء برای رفع همیشگی تهدید سیل در رودبار جنوب با دولت همکاری می‌کند

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، سردار حسین معروفی در آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه بردسیر با بیان اینکه رابطه ما با شهید سلیمانی نه یک رابطه اداری که یک رابطه عاطفی بود اظهار داشت: حاج قاسم اگر با بچه‌ها در زمان جنگ دعوا هم می‌کرد، قهر نمی‌کرد و کسی را نمی‌توان در طول هشت سال دوران دفاع مقدس پیدا کرد که از شهید سلیمانی مکدر باشد و حاج قاسم همیشه خودش را سپر بلای ما می‌کرد.

 

وی با اشاره به خاطره‌ای از سردار سلیمانی گفت: حاج قاسم به من گفت " حسین من از خدا یک چیز خواستم و به خدا گفتم خدایا من اگر بخواهم به انقلابت خدمت کنم باید خودم را وقف کنم تا بتوانم به این انقلاب خدمت کنم پس خدایا آنقدر به من مشغله بده که هیچ وقت فکر گناه نکنم."

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه شما در 21 سال فرماندهی و شبکه‌سازی سپهبد سلیمانی در جهان اسلام یک لحظه شهید را در آرامش ندیدید ادامه داد: در تمام این سال‌ها نه خود شهید و نه خانواده ایشان برای لحظه‌ای آرامش نداشتند حتی زمانی که در کرمان بود.

وی با ابراز اینکه خداوند همان چیزی را که حاج قاسم می‌خواست به او داد، مشغله‌ای که برای لحظه‌ای آرام نبود عنوان کرد: حاج قاسم انسانی بود که همه چیز را برای خدا می‌خواست و برای اعتلای کلمه حق، نظام و جهان اسلام.

معروفی با یادآوری اینکه در شهادت ایشان گفتیم "دشمن قلب ملت ایران و جهان اسلام را مورد هدف قرار داد" افزود: رهبر معظم انقلاب در خطبه نماز جمعه می‌فرمایند مکتب حاج قاسم و باید دید چه احساس تکلیفی شده بود که مقام معظم رهبری در نماز جمعه از حاج قاسم سخن گفتند، از مکتب حاج قاسم.

وی با اشاره به اینکه حاج قاسم با وجود همه ادارتی که به مراجع تقلید داشتند در وصیتنامه خود که در حقیقیت ولایت‌نامه ایشان بود به مراجع تقلید هم تذکر داده بودند گفت: حاج قاسم انسانی بود که همه معادلات نظامی دنیا را به هم زد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: حاج قاسم به عنوان یک نیروی نظامی و بالاترین درجه نظامی یک کشور در برابر سخت‌ترین دشمنان جهان اسلام به یک عارف بزرگ تبدیل شد عارفی که فرماندهان حشدالشعبی می‌گویند حاج قاسم نگاه ما را به مرگ و معاد عوض کرد تا ما توانستیم غده سرطانی داعش را از کشورمان کنیم.وی با بیان اینکه می‌خواهیم لشکر پیشکسوتان حاج قاسم را تشکیل داده تا با کمک آنها حاج قاسم را معرفی کنیم افزود: کرمان با وجود حاج قاسم به مرکز یک جهان تبدیل شده و این افتخار مردم کرمان و لشکر ثاراللهیان کرمان است.معروفی با بیان اینکه جنبه‌های مختلفی در شخصیت حاج قاسم در ابعاد مختلف وجود دارد گفت: کم دیدم کسی از شخصیت فرهنگی حاج قاسم سخن بگوید در حالی که شخصیت حاج قاسم یک شخصیت صددرصد فرهنگی است و توان فرهنگی حاج قاسم بر همه چیز برتری دارد و همین توان فرهنگی بود که نگاه جهان اسلام را نسبت به انقلاب اسلامی عوض کرد.وی با ابراز اینکه سپاه پاسداران، سپاه انقلاب است و متعلق به هیچ حزب و گروهی نیست و وظیفه ما حراست از انقلاب است افزود: مقام معظم رهبری فرمودند ما از سپاه موضع فعال نمی‌خواهیم موضع موفق می‌خواهیم و از سپاه خواستند که انقلاب را به سمت پیش‌برندگی ببرند.فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه سپاه در کنار ماموریت ذاتی خود انعطاف داشته و با توجه به اقتضائات عمل می‌کند افزود: در هر زمان و در هر شرایطی که نیاز باشد سپاه با تمام وجود به صحنه آمده و سد بلای مردم می‌شود و برای سپاه سیل و زلزله و کرونا تفاوتی ندارد و تمام توان خود را می‌گذارد.

وی با اشاره به تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده و دیگر اقدامات پیشگیرانه کرونایی در استان توسط سپاه گفت: در سیل جنوب استان به صحنه آمدیم در حالی که کسی از ما کمک نخواسته بود و هر کاری که نیاز بود را با افتخار انجام دادیم.

معروفی با اشاره به احداث هزار چشمه سرویس بهداشتی و آمادگی سپاه برای احداث 400 واحد مسکونی در مناطق سیلزده گفت: سپاه سنگر مستحکم نظام است و کمک به مردم را وظیفه خودمان می‌دانیم چرا که ما سد بلای مردم نظام و ولایت هستیم.

وی با تاکید بر اینکه حاج قاسم ما انقلابی فکر میکرد و انقلابی عمل می‌کرد افزود: در زمانی که همه ناامید بودند شهید سلیمانی رفت و شبکه‌سازی جبهه جهان اسلام را درست کرد و موفق شد چون که دستش در دست امامش بود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه خط قرمز ما دشمن، معاند و فتنه است و خط قرمز دیگری نداریم افزود: فتنه یعنی ایستادن در برابر امامین انقلاب و این خط قرمز ماست.

وی با اشاره به اینکه در سیل اخیر اجازه ندادیم به واسطه احتمال شیوع کرونا در منطقه افراد غیر بومی به منطقه وارد شوند گفت: ما در سپاه تعامل داریم، نه مقابل کسی و نه رقیب کسی هستیم و در عین حال استقلال خود را حفظ می‌کنیم.

معروفی با بیان اینکه در برنامه داریم تا مشکل وقوع سیل در رودبارجنوب را برای همیشه رفع کنیم افزود: قرارگاه خاتم را پای کار آوردیم و پس فردا تفاهم‌نامه آن را امضا می‌کنیم تا مشکل لایروبی رودخانه‌ها و سیلاب منطقه حل شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به تعاملی که همه مسئولان استان در رفع مشکل سیل دارند گفت: قرارگاه سازندگی خاتم برای رفع همیشگی تهدید سیل در رودبار جنوب با دولت همکاری می‌کند.

 


خروج