تأکید ائمه جمعه کرمان بر گرامیداشت سالروز 9 دی

ائمه جمعه کرمان آحاد مردم را برای گرامیداشت سالروز 9 دی و تجدید میثاق با ولایت دعوت کردند.

تأکید ائمه جمعه کرمان بر گرامیداشت سالروز 9 دی

حجت‌الاسلام سیدعباس کاظمی امام جمعه موقت کوهبنان در خطبه‌های نماز جمعه با تبریک روز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اظهار داشت: در حالی که حضرت زینب (س) سخت‌ترین، سنگین‌ترین، دردناک‌ترین و رنج‌آورترین حادثه تاریخ را دید اما صبورانه برخورد کرد.

وی ادامه داد: نقش‌آفرینی این بانوی مؤمنه نشان داد که زن در حاشیه تاریخ نیست بلکه در متن جامعه می‌تواند دشمن را به سمت و سوی نیستی سوق دهد.

امام جمعه موقت کوهبنان با اشاره به روز بصیرت و میثاق امت با ولایت بیان داشت: ولایت‌مداری موجب حیات جامعه می‌شود لذا هیچ امتی بدون ولی و سرپرست نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد.

وی ابراز داشت: انسان ولایت‌مدار بایستی بصیر بوده و قدرت تشخیص حق از باطل را داشته باشد و به‌موقع در صحنه حضور پیدا کند.

9 دی یادآور کار بزرگ ملت ایران در برابر فتنه دشمنان است

حجت‌الاسلام منتظری امام جمعه انار با تبریک ولادت باسعادت حضرت زینب (س) بیان کرد: عظمت بانوی گران‌قدر کربلا  اینجاست که اولاً موقعیت را شناخت و ثانیا طبق آن موقعیت، انتخابی صحیح و به‌هنگام داشت و این موقعیت، آگاهی و انتخاب بود که حضرت زینب (س) را ساخت.

وی افزود : در آن زمانی که بسیاری از بزرگان پر ادعا گیج شده و نمی‌فهمیدند چه باید کنند، زینب (س)گیج نشد و فهمید که نباید امام خود را تنها بگذارد.

منتظری به روز یوم‌الله 9 دی اشاره کرد و گفت: این روز  برخاسته از بصیرت و دشمن‌شناسی و وقت‌شناسی است. ملت بزرگ ایران در آن شرایط فتنه و غبارآلودی که فتنه‌گران به وجود آورده بودند کار بزرگی را انجام دادند.

وی ادامه داد: غیرت دینی مردم در 9 دی سال ۸۸ جوشید و همه به صحنه آمدند، حماسه به یادماندنی 9 دی هیچ‌گاه از صفحه تاریخ انقلاب اسلامی پاک نخواهد شد.

امام جمعه انار خاطرنشان کرد: در سالروز حماسه 9 دی تجمع باشکوهی مقابل مسجد صاحب الزمان (عج) شهر انار برگزار می‌شود و مردم در این مراسم شرکت کنند.

رای همه مردم در انتخابات مؤثر است

حجت‌الاسلام علی رنجبرماهانی امام جمعه ریگان با اشاره به انتخابات پیش رو، اظهار داشت:حضور مردم در انتخابات نشان‌دهنده همبستگی ملی در مقابل توطئه‌های دشمنان نظام و انقلاب است.

وی با بیان اینکه سه عنصر اساسی فتنه ۸۸ و ۹۸ را مهار کرد، عنوان داشت:عنصر اول مدیریت و رهبری هوشمندانه و بی‌بدیل حضرت امام خامنه‌ای بود، عنصر دوم حضور و بصیرت ملت انقلابی که به صحنه آمدند و عنصر سوم پیوند عمیق و الهی میان امام (ره) و امت بود.

خطیب جمعه ریگان ضمن تبریک روز پرستار به همه پرستاران و جامعه پزشکی ،ابراز داشت: حادثه کربلا نشان داد، زن در حاشیه تاریخ نیست بلکه زن در متن حوادث مهم تاریخ قرار دارد.

وی افزود: دشمن از دودستگی‌ها ، فتنه گری‌ها و جنگ‌افروزی‌های داخل کشور استفاده می‌کند، وقتی ملت یکپارچه و یکدست در انتخابات حضور پیدا کنند و مسئولان کشور هم با یکدیگر همدل و همراه باشند شمشیر دشمن کُند خواهد شد و جرات نمی‌کند به چنین ملت و کشوری نظری بیندازد.

 

امام جمعه ریگان اظهار کرد: انتخابات همبستگی ملی را در مقابل چشمان دشمن حیله‌گر به نمایش می‌گذارد و به ملت و کشور ما مصونیت می‌بخشد، رای همه مردم در انتخابات مؤثر است حتی اگر یک رای باشد.


خروج