تأکید ائمه جمعه کرمان بر ضرورت هوشیاری در بحث انتخابات

ائمه جمعه کرمان بر ضرورت هوشیاری مردم، مسئولان نظام و کاندیداها در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی تأکید کردند.

تأکید ائمه جمعه کرمان بر ضرورت هوشیاری در بحث انتخابات

حجت‌الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار کرد: یک مدیر باید به مسائل معنوی و بیت‌المال توجه داشته باشد و نگذارد دیگران به بیت‌المال دست‌درازی کنند .

وی ادامه داد: یک مدیر باید به کارآفرینی، حقوق ملت، فرهنگ‌ دینی و ملی و... مردم‌ توجه کند روحیه جهادی و انقلابی داشته باشد و به توانایی‌های داخل توجه کند.

خطیب جمعه کوهبنان افزود: دشمنی‌های آمریکا و دولت‌های غربی با ما به خاطر این است که ما از خودمان دفاع می‌کنیم آنان با دین، فرهنگ، نوامیس و پیشرفت حتی با دانشمندان ما دشمن هستند.

وی تاکید کرد: آغازگر دشمنی‌ها از سمت استکبار جهانی است که از دشمنان و منافقان حمایت می‌کنند و به آنان پناه می‌دهند، مدیران باید تلاش کنند از مسیر ملت عقب نمانند.

جعفری خاطرنشان کرد: در آستانه سالگرد زلزله سال ۹۶ کوهبنان هستیم که گرفتاری‌هایی به‌وجود آورد در حالی که برای مردم و مدیران نوعی امتحان بود.

حرف‌زدن از استعفای دولت بازی در زمین دشمن است

حجت‌الاسلام علی رفیعی امام جمعه فاریاب به موضوع خانواده پرداخت و افزود: محیط خانواده که همان منزل باشد، می‌‌تواند تقدس پیدا کند همان‌طورکه تقدس مسجد به‌خاطر گل و خشت نیست بلکه به‌خاطر عبادت‌هایی که در آن انجام می‌شود و آن مکان تقدس پیدا کرده است.

وی با اشاره به موضوع انتخابات تصریح کرد: اولا مردم باید از کاندیداها و برنامه‌های خود مانند اشتغال و برنامه اقتصادی اعم از کشاورزی، معادن و موضوعات دیگر مثل درمان و برنامه‌های کلان کشوری ارائه دهند.

امام جمعه فاریاب خاطرنشان کرد: رای، حق‌الناس است و باید صیانت شود لذا شورای نگهبان هم باید طوری عمل کند که حقی از کاندیدا ضایع نشود و هم اینکه توانایی اداره مجلس را داشته باشد و بی‌خاصیت نباشد که ملت ضرر کنند و مثل  بعضی از نمایندگان فعلی مجلس نباشد صبح رای به استیضاحی بدهند و بعد از ظهر پس بگیرند.

رفیعی بیان داشت: بعضی‌ها داخل کشور پازل دشمن شده‌اند و خواهان استعفای رئیس‌جمهور هستند و با این حرف‌ها به دنبال پروژه‌های آمریکائی در بی‌دولت کردن کشورها هستند و هدف دوم آنها تطهیر و تبرئه‌کردن خود هستند.

سرنوشت کشور را باید به افراد مومن و انقلابی داد

حجت‌الاسلام حسن منتظری امام جمعه انار اظهار داشت: دشمنان ملت ایران و انقلاب اسلامی قصد داشته و دارند با آشوب‌ها و اغتشاشات انتخابات آینده مجلس را از موعد قطعی خودش به تاخیر انداخته و ازحضور حداکثری مردم بکاهند.

وی تصریح کرد: اگر هیئت‌های اجرایی و نظارت در تأیید و احراز صلاحیت‌ها کوتاهی کنند حق‌الناس را زیر پا گذاشته‌اند.

امام جمعه انار بیان کرد: نباید سرنوشت آینده کشور را به دست کسانی داد که هیچ صلاحیتی برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی ندارند.

وی گفت : به‌طور قطع اگر افراد مؤمن، صالح، انقلابی و توانمند مورد تایید قرار گیرند اعتماد و امید عمومی تقویت شده و شاهد مشارکت حداکثری مردم خواهیم بود.

منتظری ابراز داشت: یکی از دلایل مهم تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر گفتمان مقاومت و مردود دانستن مذاکره، همین افول و سقوط آمریکا و اروپاست، مذاکره با کشورهایی که در حال افول و سقوط هستند، نتیجه‌ای جز ذلت و خواری ندارد.

انتخابات مظهر مردم‌سالاری دینی است

حجت‌الاسلام علی رنجبرماهانی امام جمعه ریگان به استیضاح ترامپ رییس جمهور آمریکا اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه قاضی طرح استیضاح از طرف رییس جمهور آمریکا مشخص می‌شود استیضاح ترامپ شکست خورده و نافرجام است.

وی افزود: کسانی که منافع کشور را به مذاکره با آمریکا و استیضاح ترامپ گره می‌زنند بدانند از این دیگ دیگر آبی گرم نخواهد شد.

خطیب جمعه ریگان به آشوب‌های اخیر در منطقه اشاره و ابراز داشت: پس از آشوب‌های اخیر در سه کشور عراق، لبنان و ایران بوی کباب به مشام اروپایی‌ها رسید، خیال کردند جبهه مقاومت شکست خورده است و نوبت به این رسیده است که ایران تن به سازش بدهد لذا سناریوی جدید اینستکس را در منطقه احیا کردند.

رنجبرماهانی به انتخابات پیش رو اشاره و عنوان کرد: انتخابات مظهر مردم‌سالاری دینی و یکی از بارزترین جلوه‌های مشارکت مردم در تعیین سرنوشت کشور و نظام است.

 

وی افزود: دشمن در آستانه انتخابات با راه‌اندازی آشوب‌ها و اعتراضات به دنبال تحمیل استعفای دولت کنونی بود.


خروج