تقدیر ائمه جمعه کرمان از دستگاه قضا برای برخورد با مفسدان

ائمه جمعه کرمان از دستگاه قضا به دلیل برخورد با مفسدان اقتصادی و ایجاد امید در جامعه تقدیر کردند.

تقدیر ائمه جمعه کرمان از دستگاه قضا برای برخورد با مفسدان

حجت‌الاسلام غلامحسین عبدالحسین‌زاده امام جمعه موقت جیرفت در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهر اظهار کرد: تاکید آموزه‌های دین مبین اسلام بر اصل وحدت، پرهیز از تفرقه و جدایی میان امت اسلامی، خنثی‌سازی تهدیدات دشمنان اسلام، رهایی مسلمانان از ظلم و ستم استکبار و مستکبران عالم، در واقع بیان‌گر ضرورت وحدت امت اسلامی است.

وی با بیان اینکه مسئولان و گارگزاران نظام اسلامی در هر سه قوه و نیروهای مسلح باید از ایجاد تفرقه‌ در جامعه جلوگیری کنند، تصریح کرد: برازنده‌ جمهوری اسلامی ایران نیست که مسئولان ارشد آن منادی تفرقه و جدایی شوند و رد و بدل‌کردن سخنان کنایه‌‌آمیز و پرداختن به مواضع شائبه‌دار جناحی و سیاسی، جز هزینه‌سازی برای انقلاب و تفرقه‌ بین مردم حاصل دیگری ندارد.

 عبدالحسین‌زاده خاطرنشان کرد: در وضعیتی که جنگ روانی و تبلیغاتی علیه نظام است، برخی از مسئولان صحبت‌هایی را انجام می‌دهند که جای تعجب دارد، بیان‌کردن مباحث تخصصی قضایی و حقوقی در مجامع عمومی چه معنایی دارد؟ و این در حالی است که مردم با مشکلات اقتصادی روبه‌رو هستند.

وی افزود: عده‌ای می‌خواهند با فرافکنی، جوسازی و مسموم سازی فضای جامعه از پاسخگویی به افکار عمومی طفره بروند که در شأن مسئولان نظام اسلامی نیست، اینکه زحمات مسئولان یک قوه را زیر سؤال ببریم که بخواهیم استفاده‌ تبلیغاتی و انتخاباتی کنیم خیانت به مردم است.

امام جمعه موقت جیرفت افزود: وقتی که همه مردم، نخبگان و مراکز حاکمیتی از عزم در قوه‌ی قضائیه برای مبارزه با فساد استقبال می‌کنند، چرا عده‌ای از روز اول بدبینانه می‌گویند که مبارزه‌ی با فساد سیاسی و جناحی است.

عبدالحسین زاده خاطرنشان کرد: مبارزه‌ی با فساد و مفاسد اقتصادی و اداری و غارتگران بیت‌المال یک مطالبه‌ عمومی، رهبری و وظیف‌ی ذاتی قوه قضایی است.

 قوه قضائیه در مبارزه با مفاسدان اقتصادی ثابت‌قدم است

حجت‌الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان  اظهار داشت: کتاب باید در سبد خانوارها قرار گیرد و‌مطالعه در راس امور باشد در حالی که بیش از ۹۰ درصد مردم کشور سواد خواندن دارند و کتابخانه‌ها برای مطالعه و تحقیق آمادگی دارند. 

وی بیان کرد: باید از امکانات و متخصصان بیمارستان کوهبنان که با کمترین هزینه بهترین خدمات را در شهرستان دارند، استقاده ببریم.

امام جمعه کوهبنان عنوان کرد: موفقیت‌های سپاه پاسداران در به دام‌انداختن دانه درشت‌های اقتصادی ستودنی است در حالی که بزرگترین بدهکار بانکی دستگیر شد جوانان اطلاعات، پاسداران و قوه قضائیه در مبارزه با مفاسدان اقتصادی ثابت‌قدم هستند.

جعفری ابراز داشت:  فرهنگ‌بسیجی به برکت انقلاب اسلامی توسط حرکت امام (ره) احیا شد لذا فرهنگ ایثار، انقلابی‌بودن، دشمن‌شناسی و مبارزه با دشمنان فرهنگ بسیجی است.

گلایه امام جمعه عنبرآباد از عدم توجه دولت به جنوب کرمان

حجت‌الاسلام رضا سالاری امام جمعه عنبرآباد با تبریک سالروز ولادت با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) عنوان کرد: یکی از اختصاصات پیامبر اعظم(ص) این است که اولین موجود خلق‌شده از جانب خداوند متعال است.

وی با انتقاد از عدم وجود توازن اقتصادی و اجتماعی بین شمال و جنوب استان تصریح کرد: کسانی باید از سفر رئیس‌جمهور به استان کرمان تقدیر و تشکر کنند همان شهرستان های شمالی استان مثل سیرجان و رفسنجان هستند که پروژه‌های اقتصادی کلان در آن‌جا سرمایه‌گذاری شده و متاسفانه هیچ توجهی به جنوب کرمان نشده است.

امام جمعه عنبرآباد خاطرنشان کرد: هیچ مسئولی حق ندارد به خاطر دستآوردهای مهم قوه قضائیه در زمینه اجرا و برخورد با مفسدان آشفته شود و ضمن قدردانی از ریاست محترم قوه قضائیه نسبت به اقدامات امیدوارکننده، باید همه مسئولان کمک و یاری کنند.

بدون توجه به فشارها با مخلان اقتصادی برخورد شود

 حجت‌الااسلام علی رفیعی امام جمعه فاریاب تصریح کرد: در جامعه امروزی کتاب بسیار مظلوم واقع شده در صورتی که در قرآن کریم خداوند به قلم سوگند یاد می‌کند و مقام معظم رهبری کتاب را یکی از ابزارهای کمال بشری دانستند.

 وی در ادامه حملات ناشیانه رژیم صهیونیستی به غزه و شهادت فرمانده عملیات جهاد اسلامی ابوالعطا و 30 نفر دیگر را از درماندگی آنان از تشکیل کابینه دانست و افزود: با این حملات این رژیم مقدمات زوال سریع‌تر خود را فراهم می‌کند.

 امام جمعه ریگان از اقدامات شجاعانه قوه قضائیه در بر خورد با  اخلال گران اقتصادی تقدیر و تشکر کرد و بیان داشت: بدون هیچگونه اغماضی و بدون توجه به فشارها با مخلان اقتصادی به ویژه ابربدهکار بانکی که در روزهای گذشته توسط اطلاعات سپاه دستگیر شده که جا دارد از اشرافیت سپاه در امر اطلاعاتی و دستگیری تقدیر کرد، برخورد شود.

  وی خاطرنشان کرد: جنوب کرمان در این دولت مورد بی‌مهری قرار گرفته و در این سفرهای استانی نمود بیشتری داشته است.

قوه قضائیه به  ریشه‌کنی فساد ادامه دهد

حجت‌الاسلام منتظری امام جمعه انار ضمن گرامیداشت سالروز میلاد پیامبر اسلام(ص) و امام صادق (ع) عنوان کرد: حضرت محمد (ص) پیامبر رحمت، دریای مهربانی و تجسم زیبایی‌ها بود و امام صادق (ع) اهل عبادت و طاعت، اهل خدمت‌رسانی به مردم، اصلاح روابط جامعه و اهل انفاق بود.

منتظری از برنامه‌ها و اقدامات انقلابی قوه قضائیه تشکر کرد و افزود: باید بدون توجه به جوسازی‌ها و دوقطبی سازی‌ها ، به ریشه‌کنی فساد از کشور اسلامی ایران ادامه دهند.

 

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها تصریح کرد: ترویج کتاب و کتاب‌خوانی موجب ارتقای فرهنگ جامعه می‌شود. کتاب‌خوانی باید بخشی از سبک زندگی باشد و باید کتاب‌های سالم، فاخر و با نظارت صحیح و درست در اختیار مردم قرار گیرد.

 

به نقل از خبرگزاری فارس


خروج