مدیرستادکانون های مساجد کرمان:

کانون های مساجد متولی نهضت جریان ساز قرآنی تحت عنوان مدهامتان هستند

حجت الاسلام گرجی با اشاره به حضور کودکان و نوجوانان و خانواده ها در این رویداد بزرگ قرآنی، گفت: مبنای حرکت های انقلابی و دینی ما حرکت های قرآنی است و خوشحالیم قرعه این جنبش و خیزش به نام کانون های مساجد خورد.

کانون های مساجد متولی نهضت جریان ساز قرآنی تحت عنوان مدهامتان هستند

حجت الاسلام مصطفی گرجی،  در آیین اختتامیه مرحله استانی چهاردهمین جشنواره قرآن مدهامتان به میزبانی شهرستان انار در سخنانی شاه کلید رسیدن به گنج های الهی را نام پروردگار عالم دانست و به اعتبار این سخن گفت« ای نام تو بهترین سرآغاز؛ بی نام تو نامه کی کنم باز» وقتی نام و یاد خدا در دل جاری و ساری شد آدمی قدرت و مکنت پیدا می کند و هر چه در عالم است از آنِ او می شود و پیامبر چنین بود.

 

 

مدیرستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان تصریح کرد: کسانی که با کلام خدا مأنوس هستند هیچ غم و غصه ای ندارند و این تعبیر قرآن است که «الا ان اولیاءالله لا خوف علیهم و لاهم یحزنون، الذین آمنوا و کانوا یتقون»اینها دلشان مملو از یاد خدا است و این جشنواره حرکت و جنبش و خیزشی در مسیر ایمان و اعتقاد است که کانون های مساجد این نهضت جریان ساز قرآن به تعبیر رهبری را متولی هستند.

 

وی با اشاره به حضور کودکان و نوجوانان و خانواده ها در این رویداد بزرگ قرآنی، افزود: مبنای حرکت های انقلابی و دینی ما حرکت های قرآنی است و خوشحالیم قرعه این جنبش و خیزش به نام کانون ها خورد و از همه دوستانی که در این مسیر تسهیل گر و همراه با کانون های مساجد استان بودند تشکر می کنم.

 

حجت الاسلام گرجی با قدرانی از مدیرکل ارشاد استان و همه ادارات شهرستان انار و مجموعه های همکار به ویژه از محمدابدالی تکلو، مدیرسابق کانون های مساجد استان به دلیل آرامش خاطری که از جانب برگزاری این مسابقه و نیز مجموعه ستاد استان ایجاد کرده؛ گفت: حرکت های خوبی در این راستا انجام شده و ما در مسیری که ابدالی تکلو ریل گذاری کرد، حرکت می کنیم.

 

 

وی همچنین از مجتمع مس سرچشمه به دلیل حمایت مالی از این جشنواره قدرانی کرد و با استناد به آیه ای از قرآن گفت: کسانی که در حوزه های اقتصادی مکنت پیدا می کنند باید بخشی از اموال خود را برای سائل و محروم بگذارند و ما تبریک به مس می گوییم که این حرکت زیبای قرآنی و دینی را بر مبنای ایمان راسخ پشتیبانی کردند.

 

این مسئول همچنین از کودکان و نوجوانانی که بر شکوه و عظمت این جشنواره افزودند، قدردانی و خاطرنشان کرد: وجه تماز این جشنواره در استان کرمان با دیگر استان ها در این است اینجا طی برگزاری اردویی سه روزه در انار تمام برگزار می شود و همه جنبه های قرآنی را دنبال می کند و  در کنار اصل برنامه، برنامه های جنبی فاخر وجود دارد.

 

وی با برشمردن اهداف برگزاری این جشنواره و تصریح به اینکه این اهداف محقق شده؛ همراه بودن مسئولان و هم افزایی و همراهی ایشان را باعث رو به رشد بودن این جریان دانست و ادامه داد: برگزاری مسابقات جشنواره در رشته های قرائت، ترتیل، اذان، حفظ کل و ۲۰ جزء و جز ۳۰ و ۱۵ سوره آخر قرآن و مفاهیم در ۵ رده سنی و رشته خوشنویسی و تواشیح برای زیر ۱۶ سال تعریف شد.

 

حجت الاسلام گرجی با اشاره به افزایش چشمگیر متسابقین از ۲۹۶ نفر در سال گذشته به ۶۵۰ نفر در سال جاری و اختصاص سهمیه ویژه به شهرستان انار به عنوان جریان ساز این حوزه شهرستان و نیز اشاره به ترکیب هیئت داوران از اساتید ملی، استانی و شهرستانی{انار} گفت: این رویداد از عصر چهارشنبه شروع و با برگزاری کارگاه آموزشی و محفل انس با قرآن در جوار آستان مقدس امامزاده صالح انار در روز دوم ادامه یافت و امروز با کارگاه آموزشی ویژه ائمه جماعات مساجد و برگزاری اختتامیه به کار خود پایان داد.

 

 

وی ابراز امیداواری کرد: بتوانیم هر ساله پرشورتر در کنار این رویداد؛ فرآیندهایی داشته و عهد کنیم قرآنی را سالی یکبار به شرکت در مسابقه نباشد بلکه فرآیندی در همه حوزه های کودک و خانواده ها داشته باشیم.


خروج