1399/04/23

پیچیدن عطر قرآن در روزهای کرونایی در ریگان

در روزهایی که کرونا بسیاری از فعالیت‌ها را تحت تأثیر خود قرار داد، اما فعالیت‌های قرآنی در شهرستان ریگان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعطیل نشد و عطر قرآن این شهرستان را فراگرفته است.

پیچیدن عطر قرآن در روزهای کرونایی در ریگان

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمان، فعالیت‌های قرآنی در روزهای کرونایی در این شهرستان در حال انجام است و قرآن‌آموزان ریگانی با تمسک به آیات الهی خود را در برابر ویروس کرونا بیمه کرده‌اند و  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام به فراگیری کلام وحی کردند.

 

یکی از موسسه‌هایی که فعالیت‌های قرآنی خود را در شرایط کرونایی تعطیل نکرده، موسسه قرآنی «المهدی» است که فعالیت‌هایش دو چندان شده است. در این موسسه، قرآن‌آموزان به جز روخوانی و روان‌خوانی اقدام به حفظ قرآن نیز در زمینه حفظ ۱۰جزء تا ۲۰جزء و کل قرآن کرده‌اند.

محمد حسین بیدخ یکی از قرآن آموزان ریگانی می‌گوید: خیلی خوشحالم که در این کلاس‌ها شرکت کردم و اکنون روخوانی و حفظ قرآن را فرا گرفتم.

سرحدی، دیگر قرآن‌آموز ریگانی بیان داشت: بنده ۱۵جزء از قرآن کریم را حفظ کرده‌ام که خیلی خوشحال هستم.

کریم‌زاده، دیگر قرآن‌آموز این موسسه گفت: با حضور در این موسسه توانستم روخوانی و روان‌خوانی را بیاموزم و قرآن را حفظ کنم که خیلی خوشحالم که توانستم قرآن را فرا بگیرم.

طه حیدری مربی این موسسه نیز تصریح کرد: در این موسسه ۵۰ قرآن‌آموز، قرآن را آموزش دیدند.

وی ادامه داد: در این موسسه فعالیت‌های قرآنی از جمله روخوانی، روان‌خوانی و تجوید آموزش داده می‌شود که تعدادی از قرآن‌آموزان هم اکنون حافظ قرآن هستند.

 

وی افزود: تعدادی از این قرآن‌آموزان که در این کلاس‌ها شرکت کردند در حوزه‌های علمیه نیز مشغول به تحصیل شدند.

 

مربی قرآنی موسسه المهدی ریگان عنوان کرد: در روستاهای محروم شهرستان نیز فعالیت‌های قرآنی در حال انجام است و  استعدادهای قرآنی خوبی در بین کودکان و نوجوانان ریگانی وجود دارد که نیاز به شناسایی دارند.

 

 

 

 

 


خروج