1399/02/20

قدردانی از زحمات کادر درمانی محور سخنان ائمه جمعه شهرستان ریگان

قدردانی از زحمات و خدمات کادر درمانی استان در مبارزه با ویروس کرونا ، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از فیوضات ماه مبارک رمضان و دست گیری نیازمندان از جمله محورهای مهم سخنان امامان جمعه برخی شهرهای مختلف استان کرمان بود که نماز جمعه پس از هفته ها در آن اقامه شد.

قدردانی از زحمات کادر درمانی محور سخنان ائمه جمعه شهرستان ریگان

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  کرمان، حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی امام جمعه ریگان با اشاره به اینکه رسیدگی به فقرا در ماه مبارک رمضان دستور اکید اسلام است بیان داشت :امام حسین ع در طول عمر شریفشان دوبار تمام اموال و دارایی خود را در راه خدا خرج کرد و سه بار ثروت خود را به دو قسمت تقسیم کرد ونصف ان را برای خود ونصف دیگری را به فقرا تقسیم نمودند .وی بیان داشت:  همه مردم در رزمایش موسات و کمک مومنانه که از طرف رهبر عظیم  الشان برای رسیدگی به نیازمندان دستور داده شد همه شرکت کنید .

امام جمعه ریگان عنوان کرد:  در محله ها در اقوام و خویشاوندان به نیازمندان رسیدگی کنیم و افرادی که وضعیت مالی خوبی برخوردار می باشند افطار وسحری برای نیازمندان فراهم نمایند.

حجت الاسلام رنجبر ماهانی به شبهای لیالی قدر اشاره و بیان داشت شب قدر فرصت خوبی است برای عذرخواهی و استغفار از ساحت مقدس پروردگار عالم در دنیا اجازه عذرخواهی می دهند در قیامت جای عذر خواهی نیست .

وی افزود:  ملت ایران تهدیدات جهانی را که از جمله انها شیوع ویروس کرونا ،ویروسی را که جهان درگیر ان بود این تهدید جهانی را به فرصتی ملی برای ملت ایران رقم زد .

خطیب جمعه ریگان بیان داشت :در این فرصت ملی چهار گروه خوب درخشیدند گروه اول مجموعه های درمانی بهداشتی و تحقیقاتی کشور که خادم ملت بودند.

 

رنجبر ماهانی ادامه داد:  گروه دوم جهاد گران که داوطلبانه وارد میدان شدند از دانشجویان طلاب بسیجیان و احاد مردم که ابراز محبت و مساعدت و همراهی کردند و در مشکلات با مردم بودند .

 

وی  از نیروهای مسلح به عنوان گروه سوم اشاره کرد و بیان داشت : نیروهای مسلح که از همه توان و سازندگی و ابتکار خود استفاده کردند و بهترین بخش ها و ظرفیت خود هزینه کردند .

 

امام جمعه ریگان عنوان کرد:  مشارکت مردم در بکار بستن و همراهی با ستاد ملی مبارزه با کرونا که یک نمونه اش ۱۳امسال بود و مردم سیزده به در نرفتند و همه جا در کشور تعطیل بود .

 

رنجبر ماهانی با تسلیت به درگذشتگان از بیماری کرونا و طلب صبر برای خانوادهای بازماندگان از مردم شهرستان خواست نکات بهداشتی و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و از اجتماعات مذهبی غیر از نماز جماعت هیات ها مجالس ترحیم ومجالس جشن پرهیز کنند.


خروج