1398/11/13

هفت طرح کشاورزی در رفسنجان به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان از بهره‌برداری هفت طرح کشاورزی در این شهرستان با اعتباری افزون بر ۳۸ میلیارد ریال طی ایام الله دهه فجر سال جاری خبر داد.

هفت طرح کشاورزی در رفسنجان به بهره‌برداری می‌رسد

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمان - حسین رضایی افزود: هفت طرح کشاورزی قابل افتتاح در دهه فجر سال جاری در رفسنجان شامل پنج طرح آبیاری نوین، یک طرح گلخانه ای و یک طرح اصلاح نژاد دام است.

 

وی بیان کرد: برای اجرای این هفت طرح در مجموع بیش از ۳۸ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که افزون بر ۱۷ میلیارد ریال از این مقدار دولتی و بیش از ۱۶ میلیارد ریال نیز آورده بخش خصوصی است.

 

رضایی تصریح کرد: طرح های آبیاری نوین در ۲۱۰ هکتار از باغات پسته در محمودآباد برخوردار نوق، جوادیه فلاح، همت آباد و ناصریه رفسنجان اجرا شده که بزودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

 

رئیس جهاد کشاورزی رفسنجان گفت: اراضی این شهرستان تا سال ۹۲ به سیستم آبیاری زیرسطحی مجهز نشده بود و طی سه سال اخیر بیش از ۳۰۰ هکتار از اراضی رفسنجان به این سیستم آبیاری مجهز شده است.

 

وی افزود: حدود پنج هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی رفسنجان از سال ۷۳ تا ۹۲ به سیستم نوین آبیاری مجهز شده بود که طی سه سال اخیر چهار هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی دیگر از اراضی رفسنجان به این سیستم مجهز شد.

 

وی ادامه داد: حدود هزار هکتار از باغ های پسته شهرستان رفسنجان نیز به سیستم آبیاری زیرسطحی تجهیز و در مجموع تاکنون حدود ۱۱ هزار هکتار باغ پسته در رفسنجان مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: طرح کشت های گلخانه ای نیز در مساحت ۱.۲ هکتار در دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان اجرا شده و طرح اصلاح نژاد دام نیز در مساحت یک هکتار با اعتبار پنج میلیارد ریال در حومه شهر رفسنجان بزودی به بهره برداری می رسد.

 

بیش از ۸۰ هزار هکتار باغ پسته در رفسنجان وجود دارد.

 

رفسنجان در ۱۱۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.

 

 


خروج