1398/11/11

بهره برداری و آغاز عملیات ۹۲ پروژه در رفسنجان همزمان با ایام الله دهه فجر

فرماندار رفسنجان گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر ۹۲ پروژه در حوزه های مختلف با اعتبار بالغ بر ۶۷۰ میلیارد ریال در این شهرستان افتتاح و یا کلنگ زنی می‌شود.

بهره برداری و آغاز عملیات ۹۲ پروژه در رفسنجان همزمان با ایام الله دهه فجر

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمان - مجید فصیحی هرندی در نشست خبری پیرامون برنامه های دهه مبارک فجر بیان کرد: این  طرح ها شامل ۲۸ پروژه در راستای بهسازی معابر شهری و روستایی، ۷ زمین چمن مصنوعی، ۲ پروژه اصلاح و توسعه شبکه و تأمین آب روستایی، ۱۴ طرح روشنایی معابر روستایی و رفع افت ولتاژ،۱۱ پروژه آبیاری نوین است.

 

 وی با اشاره به افتتاح ۶ بوستان شهری و یک طرح در حوزه منابع طبیعی شامل بند سنگی و سیمانی در شاهزاده عباس تصریح کرد: ۲ پروژه حمل و نقل جاده ای، ۳ پروژه درمانی بهره برداری می شود ضمن اینکه در حوزه آموزش وپرورش هم دبیرستان صدرا در رفسنجان افتتاح می شود و آموزشگاه فرهنگی هنری منیره هدایت هم کلنگ زنی می شود.

 

فصیحی هرندی خاطرنشان کرد: ساختمان پزشکی قانونی رفسنجان و ۴ طرح صندوق کارآفرینی امید هم که اشتغالزایی برای  ۲۱ نفر دارد بهره برداری می شود همچنین ۴ کیلومتر فاز اول دوبانده شدن جاده نوق- رفسنجان مورد بهره برداری قرار می گیرد.

 

فرماندار رفسنجان گفت: انقلاب اسلامی برخاسته از ارداه مردم ایران برای تغییر سرنوشت و تغییر شرایط زندگی حاکم بر آنها در آن زمان بود؛ مردم صرفاً به خاطر معیشت دست به انقلاب نزدند بلکه جنبه های اعتقادی و معنوی و آموزه های دینی موجب  شد دست به انقلاب بزنند.

 

وی ادامه داد: مردم احساس می کردند که تحت سلطه بیگانگان هستند و می دیدند که بر اساس روابط و قواعد استکباری تحقیر می شوند، قبل از انقلاب نیروهای مستشار آمریکایی در ایران حضور داشتند و از قبل تصمیماتی برای ایران می گرفتند لذا مردم برای اینکه خودشان تصمیم گیرنده باشند برای تعیین سرنوشت و عزت خودشان دست به انقلاب زدند.

 

فصیحی هرندی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران و مجموعه نیروهای انقلابی کشورمان، الگویی برای بقیه کشورها شدند که در مقابل سیاست های کهنه استکبار بایستند و امیدواریم این مسیر با درایت و حضور در صحنه و امکاناتی که در همه زمینه ها داریم مستحکم تر ادامه پیدا کند و آرمان های انقلاب بیش از پیش محقق شود.

 

وی خاطرنشان کرد: نسل جوان باید از اهداف انقلاب آگاه شوند؛ در رفسنجان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون در زمینه کشاورزی، علم و  تکنولوژی، ایجاد مراکز آموزشی و دانشگاه های دولتی و غیر دولتی، مدرسه سازی، زیرساخت های فرودگاه، آب و برق و گاز، صنعت و دیگر زمینه ها پیشرفت چشمگیری داشته است.

 

وی گفت: پایه های فکری و اعتقادی و قوانینی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی تدوین می شود مبتنی بر آرمان های انقلاب و آموزه های دینی است و در چارچوب فرهنگ دینی و ملی باید باشیم و نباید از این مقوله فاصله بگیریم.


خروج