1398/10/22
امام جمعه کرمان:

سردار سلیمانی جغرافیای جبهه مقاومت را گسترش داد

امام جمعه کرمان با بیان اینکه سپهبد سلیمانی پرچم جهاد و مقاومت را بعد از دفاع مقدس زمین نگذاشت گفت: جغرافیای جبهه مقاومت توسط سردار سلیمانی بسیار گسترده شد.

سردار سلیمانی جغرافیای جبهه مقاومت را گسترش داد

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی  در آئین بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در مصلی جیرفت اظهارداشت: حضور پررنگ مردم جیرفت در این مراسم نشان از قدردانی چهل سال مبارزه و جهاد مردی قهرمان و مجاهد است.

وی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی این شهید بزرگوار بیان کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی انسانی بود که در خط ولایت و امامت جامعه حرکت کرد و مردی بود که در مکتب رهبری انقلاب اسلامی پرورش یافته است.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه هر انسانی در دوران حیات خود با دو شخصیت حقیقی و حقوقی روبه‌رو است، افزود: در پیش روی هر کدام از ما انسان‌ها دو شخصیت وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از این شخصیت‌ها، شخصیت حقوقی است که هر کسی یک مسئولیت اجتماعی در جامعه به عهده دارد گفت: شخصیت دیگر، شخصیت حقیقی است که هر کسی خودش این شخصیت را ساخته است.

علیدادی‌سلیمانی خاطرنشان کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی دلسوز مردم و فدایی انقلاب بود و در این بخش، شخصیتی مثال‌زدنی داشت که در چهل سال فرماندهی شخصیت وی آشکار شده است.

وی با اشاره به اینکه در دوران بسیار سخت جنگ تحمیلی مردان واقعی راه خود را از دیگران جدا کردند گفت: سپهبد سلیمانی در آن سال‌ها فرماندهی لشکری قدرتمند را به عهده داشت و هشت سال مبارزه کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: سپهبد سلیمانی پرچم فرماندهی را بعد از هشت سال دفاع مقدس زمین نگذاشت و این فرماندهی را گسترش داد و مردم کشورهای مختلفی به فرماندهی این شهید بزرگوار از چنگال ظلم و استکبار نجات یافتند.

وی خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی در همه صحنه‌هایی که کشور به آن نیاز داشت در مقام فرماندهی حضور پیدا کرد و این نشان از شخصیت حقوقی بی‌نظیر این شهید بزرگوار است.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه تاریخ ایران پر از فرماندهانی است که در جنگ‌های متعددی حضور پیدا کردند گفت: اما سردار سلیمانی از همه این فرماندهان و کسانی که جنگ را مدیریت می‌کردند متمایز و متفاوت بود.

وی با عنوان اینکه وقتی سردار سلیمانی جبهه مقاومت را تحویل می‌گیرد جغرافیا جبهه مقاومت زیاد نبود افزود: اما امروزه جبهه مقاومت توسط سردار سلیمانی بسیار گسترش یافته که نمونه ندارد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه بعضی از افراد تا زمانی که مسئولیتی دارند محبوب هستند و مردم آنها را عزیز می‌بینند و وقتی دیگر سمتی ندارند اصلا دیده نمی‌شوند گفت: مسئولیت آنها زینت برایشان آورده است اما بعضی‌ها هم متفاوت هستند که سردار سلیمانی اینگونه بود.

وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی ادب دینی و خودساختگی داشت و اهل عبادت و عبودیت و راز نیاز با خدا در دل شب بود افزود: دنیای استکبار از او می‌لرزید اما مظلومان عراق و سوریه وقتی او را می‌دیدند با تمام وجود دوستش داشتند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه فرمانده حقیقی نسبت به ضعفا مهربان است و نسبت به قدرتمندان بسیار قوی است گفت: حضرت علی(ع) این فرماندهی را می‌پسندید و سردار سلیمانی اینگونه بود.

وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی روحی بزرگ داشت و تمام تلاش او برای آن بود که حق مظلومی ضایع نشود افزود: تشییع شهید سلیمانی بی‌نظیر بود و این نشان از شخصیت حقیقی حاج قاسم است که او را بزرگ و بزرگوار کرد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه همچون شهید سلیمانی به راحتی در جهان امروز ما تربیت نمی‌شود و به راحتی نمی‌توان سلیمانی‌هایی با این فضائل اخلاقی پیدا کرد گفت: قطعه قطعه شدن جنازه شهید سلیمانی شباهت زیادی به شهدای کربلا داشت.


خروج