1399/04/18

همایش بزرگداشت شهید باهنر در کرمان برگزار می شود

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان برگزاری برنامه ای شاخص به صورت سالانه و مستمر در خصوص شهید باهنر را لازم و ضروری خواند و گفت: امسال همایشی ویژه این شهید در کرمان برگزار می شود‌.

همایش بزرگداشت شهید باهنر در کرمان برگزار می شود

 

 


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمان، حسین انجام شعاع، چهارشنبه(۱۸ تیر) در نشست با نمایندگان دستگاه های عضو شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به در پیش بودن هشتم شهریور، سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر اشاره و تصریح کرد: برای بزرگداشت این مناسبت هر ساله برنامه ای محوری با حضور مردم برگزار شده است.

انجم شعاع افزود: با توجه به اینکه شهید باهنر از نظریه پردازان و تئوریسین های انقلاب اسلامی بوده اما در طول ۳۹ سال پس از شهادت ایشان، تنها دو کنگره در سال های ۸۰ و ۹۰ برای این شهید برگزار و منزل پدری او به عنوان موزه دایر و فعالیت های دیگری هم انجام شد.

وی با بیان اینکه شخصیت شهید باهنر از ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی و... قابل توجه است وحق دارد که نسبت به معرفی ایشان کار می کردیم؛ افزود: اگر نسبت به این ابعاد کار می کردیم تا فکر دانش آموز و نوجوان ما بر اساس تفکر اسلامی شکل بگیرد و این تفکر نهادینه شود، کمتر شاهد اتفاقات بد در این قشر خواهیم بود.

انجم شعاع تاکید کرد: اندیشه انقلابی و اسلامی شهید باهنر را در مدارس و دانشگاه ها باید برای قشر دانش آموز و دانشجو خوب بیان و نهادینه کنیم.

وی برگزاری برنامه ای شاخص به صورت سالانه و مستمر در خصوص شهید باهنر را لازم و ضروری خواند و با تاکید بر اینکه این برنامه شاخص را هر سال در یکی از ابعاد شخصیتی آن شهید و با در نظر گرفتن اولویت های جامعه برگزار کنیم؛ اظهار داشت: برنامه محوریِ هر ساله در هشتم شهریور را امسال با رویکرد پرداختن به شخصیت شهید باهنر برگزار خواهیم کرد‌.

این مسئول افزود: برای برگزاری این همایش ۵ کارگروه دانش آموزی با مسئولیت آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ علمی و پژوهشی با مسئولیت دانشگاه شهید باهنر؛ فرهنگی و هنری با مسئولیت ارشاد اسلامی؛ تبلیغات و اطلاع رسانی با مسئولیت صدا و سیما و در نهایت کارگروه مراسم را تعریف کردیم.

در این نشست؛ صدیقه مرادی، معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان هم خاطرنشان کرد: شهید باهنر حق بزرگی به گردن کرمانی ها دارد و چند سال است که دیگر برنامه چندانی برای ایشان برگزار نشده است.

 وی افزود: شهید باهنر یکی از افرادی است که تالیف کتب دینی را اوایل انقلاب به عهده داشتند و باید در در هشتم اسفند، روز امور تربیتی هم برنامه ای برای ایشان برگزار کنیم تا خدمتی کرده باشیم.


خروج